Načítavanie údajov ...

Juraj Briatka do tímu víťaza Európskeho pohára

Krídelník Juraj Briatka si s AEK Atény zahrá aj v Európskej lige

Slovenský reprezentant v hádzanej Juraj Briatka pokukoval po dobrom angažmáne v zahraničí. Jeho túžba sa splnila nečakane v priebehu rozbehnutej sezóny, v ktorej si obliekal dres nováčika Niké Handball extraligy HK Kúpele Bojnice. Počas víkendu ešte nastúpil v jeho drese proti svojmu bývalému klubu HC Sporta Hlohovec (29:34) a v utorok ráno cestoval do Grécka, kde si ho vyhliadol úradujúci šampión a držiteľ národného pohára AEK Atény HC.

„Minulý týždeň ma kontaktoval manažér, že Aténčanom sa zranilo ľavé krídlo a hľadajú náhradu. Nepripisoval som však tomu väčšiu váhu, lebo ani v minulosti z toho pri podobných prípadoch nikdy nič nebolo. V utorok sa mi však na mobile objavila správa, že si ma vybrali a v utorok sa mám hlásiť v Aténach. Hneď som o tom informoval dušu bojnického klubu Tomáša Mažára. V Bojniciach som bol dohodnutý tak, že ak sa niečo zaujímavé naskytne, tak môžem ísť.  Chcel by som poďakovať bojnickému klubu a jeho vedeniu, že mi nerobili problémy pri odchode. Určite im budem ďalej držať palce a sledovať, ako si počínajú. Pri aténskej ponuke som nemal nad čím váhať. AEK má kvalitné mužstvo účinkujúce aj v Európskej lige, navyše mi ponúkli dobré podmienky. Dohoda je do konca decembra s tým, že potom sa uvidí, ako bude na tom zranený krídelník. Buď sa predĺži moje pôsobenie alebo mi zaplatia transfer inde,“ opísal J. Briatka pre slovakhandball.sk sled udalostí v súvislosti s jeho prestupom do tímu víťaza Európskeho pohára mužov 2020/2021, v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže.

Angažmán v kvalitnom družstve je pre Briatku pozitívna vec aj z hľadiska blížiacich sa domácich majstrovstiev Európy, na ktorých by sa rád predstavil v drese s dvojkrížom na hrudi. „Všetko sa udialo tak rýchlo, že som si to ani nestíhal uvedomovať. Bol som takpovediac hodený do vody. Na prvom tréningu bolo pre mňa všetko nové, ale teraz je to už v pohode. Som totiž typ, ktorý sa dokáže rýchlo oťukať a aklimatizovať,“ priznal najlepší strelec Niké Handball extraligy 2020/2021, ktorý do štvrtka stihol absolvovať štyri tréningy s novými spoluhráčmi.

Dvadsaťšesťročný krídelník sa môže tešiť aj na účinkovanie v Európskej lige. „Prišlo to sčista-jasna. V Európskej lige sa nepodarí hrať každému slovenskému hádzanárovi. Buď musíte byť hráčom Tatrana Prešov alebo ísť do kvalitného klubu v zahraničí. Na ľavom krídle je v kádri AEK skúsený Španiel Cristian Ugalde García. Tréner mi však povedal, že hrací čas plánuje rozložiť tak, aby si každý zahral. Premiéra ma čaká už túto sobotu v najväčšom derby proti rivalovi v boji o titul Olympiakosu,“ poznamenala J. Briatka, ktorý v utorok prvýkrát nastúpi v EL v zápase proti maďarskej Tatabányi, do ktorej nedávno prestúpil Lukáš Urban.

V AEK Atény v minulosti pôsobil Košičan Maroš Baláž. „O svojom niekdajšom pôsobisku sa vyjadroval iba pozitívne. Som tu síce krátko, ale jeho slová sa potvrdzujú. Všetci ľudia od spoluhráčov počnúc, cez trénera, športového riaditeľa až po prezidenta sú priateľskí a každý sa snaží pomôcť. Vidieť, že im záleží na klube,“ dodal Juraj Briatka, ktorý hral extraligu okrem Bojníc a Hlohovca aj za Topoľčany a vyskúšal si aj angažmán v nemeckom štvrtoligovom HTV Hemer.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hkbojnice

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022