Načítavanie údajov ...

Juraj Briatka zostáva v aténskom AEK do konca sezóny

Dvojmesačné pôsobenie slovenského hádzanárskeho reprezentanta Juraja Briatku v AEK Atény HC bude mať pokračovanie. Dvaťsaťšesťročný ľavý krídelník sa s gréckym klubom dohodol na predĺžení spolupráce.

Rodák z Bojníc zamieril do tímu víťaza Európskeho pohára mužov 2020/2021 v polovici októbra, keď v úvode sezóny si obliekal dres nováčika Niké Handball extraligy HK Kúpele Bojnice. Ako náhrada za zraneného krídelníka mal v AEK pôsobiť do konca decembra.

„V AEK budem pokračovať do konca aktuálnej sezóny. Zatiaľ sme sa dohodli ústne. Tréner i vedenie klubu sa vyjadrili, že sú so mnou spokojní a boli by radi, ak by som v tíme pokračoval aj ďalej do konca sezóny. Dohodli sme sa na podmienkach a ja som nemal nad čím rozmýšľať. Teraz ešte musím počkať, pokiaľ v najbližších dňoch pripravia zmluvu a ak sa nič nestane, tak ju podpíšem,“ poznamenal pre slovakhandball.sk J. Briatka k pozitívnej správe o obojstrannom záujme pokračovať v zmluvnom vzťahu.

Najlepší strelec Niké Handball extraligy 2020/2021 okrem najvyššej gréckej súťaže, v ktorej AEK figuruje na čele svojej skupiny, okúsil v aktuálnom ročníku aj Európsku ligu. V šiestich stretnutiach na európskej scéne dosiahol tri góly.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: J. B. (archív)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022