K štvrťfinále EP bližšie Zubří, P. Bystricu zdolalo o 7 gólov

Hádzanári MŠK Považská Bystrica pôjdu do odvety osemfinále Európskeho pohára mužov 2020/2021 (niekdajšieho Vyzývacieho pohára) so sedemgólovým mankom. Zverenci trénera Václava Straku v sobotňajšom prvom zápase podľahli na palubovke českého HC Robe Zubří 22:29 (12:16). Považania budú môcť o svoju premiérovú účasť vo štvrťfinále zabojovať ešte v domácom odvetnom súboji, ktorý je na programe na budúcu sobotu 20. februára od 18.00 h.

Výsledok – Európsky pohár mužov 2020/2021 – osemfinále – prvý zápas (odveta 20. 2. o 18.00 h) – sobota:
HC Robe Zubří (ČR) – MŠK Považská Bystrica (SR) 29:22 (16:12)
Najviac gólov za Zubří: Dobeš a Morkovský po 6, Hlinka, Fiala a Jurka po 3, Přikryl 3/3
Zostava a góly MŠK: Kovačin – Sloboda 2, Bystrický, Ivanicja 7, Maliar, Petričenko 2, Jurák 3, M. Briatka 3/1, Urík, Vallo 3, Kvaššay, E. Valášek, Marián Gardian 2, Lovíšek
pok. hody: 3/3 – 1/1, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Chrzan a Janas (obaja Poľ.)

Lepšie začali domáci, po góle Slováka Hlinku odskočili na 3:1, ale Považania rýchlo odpovedali a v 11. min viedli 6:4. Potom mala hra vyrovnaný priebeh, ale záver I. polčasu vyšiel lepšie Zubří. To sa troma gólmi odpútalo na 16:12. Po prestávke zvýšilo družstvo HC Robe na 18:13, no hostia zásluhou M. Briatku znížili v 43. min na 18:20. Považania sa však viac už nepriblížili. Naopak, hráči Zubří ešte natiahli rozdiel na konečných sedem gólov (29:22) a sú bližšie k účasti vo štvrťfinále.