Načítavanie údajov ...

Kadeti SR na majstrovstvách EHF o postup medzi elitu pre seba i juniorov

August patrí v hádzanej vrcholným podujatiam v kadetskej kategórii. Vo štvrtok sa v chorvátskych mestách Varaždín a Koprivnica začne európsky šampionát hráčov do 18 rokov za účasti 16 najlepších tímov. Ďalšie reprezentačné tímy kadetov čakajú od piatka majstrovstvá EHF určené pre výbery, ktoré sa nedostali na ME 2018.

Ako je známe, od leta 2018 sa v mládežníckych kategóriách hrá podľa nového systému. Namiesto kvalifikácie sú dva šampionáty. Pre najlepšie tímy klasické ME (elitná kategória) a pre zostávajúce družstvá tzv. majstrovstvá EHF (nižšia kategória), z ktorých sa dá dostať späť medzi top šestnástku.

Slováci sa predstavia na jednom z dvoch turnajov nižšej úrovne, kde však pôjde o veľa. Ich víťazi vybojujú postup pre svoju krajinu na ME 2020 nielen v kadetskej (do 18 r.), ale aj juniorskej kategórii (do 20 r.).

Slovenských kadetov vyžrebovali spolu s rovesníkmi z Rakúska, Holandska, Lotyšska, Kosova a Bulharska do B-skupiny na turnaji v rakúskom Tullne (10. – 19. 8. 2018). Druhý turnaj sa súbežne uskutoční v gruzínskom Tbilisi.

„Ide nám predovšetkým o rozvíjanie spôsobu našej hry, takže od hráčov očakávame, že v zápasoch odvedú to najlepšie a budú schopní v nich zabojovať. To sú zároveň aj naše ciele. Pôjdeme od stretnutia k stretnutiu. Spoliehame sa na kolektívny výkon, každý hráč tímu je dôležitý,“ uviedol kouč SR „18“ Fernando Gurich, ktorých sa vyjadril aj k favoritom turnaja v Tullne. „Myslím si, že sú to najmä domáce Rakúsko a Česko. Majú dobrých hráčov, tréneri odvádzajú skvelú robotu a spolu pracujú už dlho. Na takomto šampionáte sa však môže udiať čokoľvek.“

Slováci od polovice júna až doteraz absolvovali štyri bloky tréningových kempov vrátane kondičnej prípravy a priateľských zápasov s Luxemburčanmi.

Zloženie skupín šampionátov EHF kategórie hráčov do 18 rokov (štartujú na nich tímy, ktoré sa nedostali na ME):
Turnaj v Rakúsku (Tulln):
A-skupina: Česko, Turecko, Čierna Hora, Ukrajina, Veľká Británia, Írsko
B-skupina: Slovensko, Rakúsko, Holandsko, Lotyšsko, Kosovo, Bulharsko

Turnaj v Gruzínsku (Tbilisi):
A-skupina: Švajčiarsko, Faerské ostrovy, Macedónsko, Estónsko, Litva, Luxembursko
B-skupina: Bielorusko, Taliansko, Fínsko, Grécko, Gruzínsko

Program zápasov kadetov SR v Tullne:
piatok 10. 8.: 16.30 h Slovensko – Lotyšsko
sobota 11. 8.: 16.30 h Kosovo – Slovensko
pondelok 13. 8.: 10.30 h Slovensko – Bulharsko
utorok 14. 8.: 16.30 h Holandsko – Slovensko
štvrtok 16. 8.: 18.30 h Slovensko – Rakúsko

Nominácia kadetov Slovenska na majstrovstvá EHF 2018:
brankári: Michal Koller (ŠKP Bratislava), Pavol Vasiľ (HK Slavoj Trebišov)
krídelníci: Daniel Polák (Malacky-Stupava), Tomáš Fech, Samuel Demčák (obaja Tatran Prešov), Dávid Mišových (HáO TJ Slovan Modra), Martin Schmiedt (SG Kronau/Östringen – Nem.)
pivoti: Kristián Halla (ŠKP Bratislava), Matúš Moravčík (HáO TJ Slovan Modra)
spojky: Oliver Ostrihoň (ŠKP Bratislava), Andrej Sloboda, Marek Štefina (obaja MŠK Považská Bystrica), Martin Lužica (HKM Šaľa), Andrej Parolly (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Miloš Lacena, Tomáš Smetanka (obaja HK Agro Topoľčany)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022