Kadeti SR na majstrovstvách EHF v Tullne po úspešnom rozstrele s výberom Č. Hory v nedeľu o konečné 5. miesto

Slovenskí hádzanári do 18 rokov si v rakúskom Tullne na turnaji majstrovstiev EHF určených pre tímy, ktoré sa nedostali medzi elitnú šestnástku štartujúcu na kontinentálnom šampionáte, zahrajú o konečné 5. miesto. Zverenci trénera Fernanda Guricha v sobotňajšom stretnutí o 5. – 8. priečku zvíťazili nad rovesníkmi z Čiernej Hory, keď po 60 minútach sa skončil duel nerozhodne 21:21 (9:10), ale v rozstrele uspeli v pomere 4:3. Najlepším slovenským strelcom bol šesťgólový Daniel Polák.

Po vyrovnanom prvom polčase sa slovenský tím dostal v 35. min do vedenia a štvrťhodinu pred koncom vyhrával už 16:12. Čiernohorci sa však dotiahli a vďaka premenenému pokutovému hodu v poslednej sekunde si vynútili rozstrel. V ňom však už ťahalo balkánske družstvo za kratší koniec.

V nedeľu zakončia kadeti SR svoje účinkovanie v zápase o 5. pozíciu, v ktorom od 15.00 h nastúpia proti Ukrajincom.

Mladí Slováci už pred záverom bojov v základnej skupine prišli o šancu vybojovať si miestenku medzi elitu na ME 2020 pre ďalšiu generáciu tejto vekovej a zároveň juniorskej kategórie.

Výsledky – majstrovstvá EHF hráčov do 18 rokov v Rakúsku – o 5. – 8. miesto (Tulln):
Slovensko – Čierna Hora 21:21 (9:10), na strely zo značky pok. hodu 4:3
Zostava a góly SR: Koller, Ochaba – Polák 6, Fech, Demčák 2, Mišových 1, M. Schmiedt 1, Halla, Moravčík 4, Ostrihoň 1, Sloboda 5, Štefina, Prevaj, Parolly, Lacena 3, Smetanka 2
pok. hody: 10/6 – 2/2, vylúčení: 2 – 7, ČK: 33. Djuraškovič (Č. Hora), rozhodovali: Jerlecki a Labun (obaja Poľ.), 150 divákov

Hlas:
Fernando Gurich (tréner kadetov SR): „Bol to emotívny zápas, obe družstvá pôsobili nervózne. Pre hráčov je dôležité, aby sa naučili ustáť aj takéto situácie. Celkovo to bolo vyrovnané stretnutie, v ktorom si oba tímy zaslúžili zvíťaziť. My sme mali v rukách rozhodnutie v poslednej minúte. Pri sedmičkách sme mali viac šťastia.“

Autor: SITA, Foto: OEHB