Načítavanie údajov ...

Kadetky Slovenska na turnaji v Maďarsku tretie

Po kadetoch (obsadili 4. miesto) sa aj hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska (ročníky nar. 2002 – 2003) zúčastnila na turnaji olympijských nádejí v maďarskom Kecskeméte. V konkurencii Česka, Poľska a Maďarska si zverenky novej trénerskej dvojice Rastislav Jedinák – Iveta Mičiníková počínala úspešnejšie, keď skončila na 3. priečke s bilanciou 1 víťazstvo – 2 prehry. Mladé Slovenky si jednoznačne poradili v derby s Češkami (31:21), tesne o gól prehrali s Poľkami (28:29) a ťahali za kratší koniec v súboji s maďarskými rovesníčkami (23:38). Domáci národný tím sa stal víťazom turnaja s plným počtom bodov.

„Na turnaj sme sa pripravovali v Púchove, kde sme mali utvorené perfektné podmienky. Pre zranenia nám pred podujatím v Kecskeméte vypadlo niekoľko dievčat, ale šancu ukázať sa a zabojovať o miesto dostali ostatné. Na Slovensku máme viacero talentovaných hráčok a na decembrovom zraze sa ich ukáže až 32. Je už len na hráčkach, ako sa k príprave postavia a ako budú pracovať aj mimo zrazov. Z toho potom vzíde konečná nominácia, s ktorou budeme pracovať pred augustovými ME kadetiek v Celje,“ uviedla trénerka SR Iveta Mičiníková.

Výsledky:
Maďarsko – Poľsko 40:26
Slovensko – Česko 31:21
Maďarsko – Česko 38:24
Poľsko – Slovensko 29:28
Maďarsko – Slovensko 38:23
Poľsko – Česko 33:30

Konečné poradie: 1. Maďarsko 6 bodov, 2. Poľsko 4, 3. Slovensko 2, 4. Česko 0

Zostava SR na turnaji olympijských nádejí v Maďarsku: Valéria Dulinová, Viktória Gyoriová, Nina Pápayová, Nicole Sedláčková, Monika Pénzes, Natália Petríková, Henrieta Lupkovičová, Jana Kušnírová, Diana Mária Vargová, Barbora Lanczová, Alena Dvorščáková, Viktoria Vorzáčková, Dominika Csolleová, Zuzana Zvarová, Simoňa Rovňáková, Karolína Dovičínová

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022