Kadetky SR aj do tretice s prehrou, v piatok nestačili na európske šampiónky

Nemecko – Slovensko 27:19 (12:7)

Hádzanárske reprezentantky Slovenska aj do tretice ťahali za kratší koniec na VII. majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov v poľskom meste Kielce (7. – 19. 8. 2018). Sériu stretnutí s troma favorizovanými tímami zakončili osemgólovou prehrou 19:27 (7:12) s Nemeckom v piatkovom stretnutí 3. kola základnej A-skupiny. Zverenky trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena figurujú v tabuľke s nulou na konte na 5. mieste.

Nemky, lanské majsterky Európy do 17 rokov, od začiatku pracovali na získaní náskoku v 11. min vyhrávali 6:3, o päť minút neskôr už len 7:5, ale v druhej časti I. polčasu ho zvýšili až na päť gólov (12:7). Slovenkám sa ani po zmene strán nepodarilo otočiť vývoj. V 44. min zaostávali 12:18, o šesť minút neskôr znížili na 16:20, ale súperky kontrolujúce situáciu ešte zvýšili v závere svoje vedenie. Z víťazstva sa tešila aj Slovenka Zuzana Porvazníková, ktorá je asistentkou hlavného trénera Nemecka Maika Nowaka.

Slovenské kadetky majú v sobotu voľno a v nedeľu od 20.00 h nastúpia jeden z dvoch kľúčových zápasov v boji o osemfinálovú miestenku proti Rakúšankám.

Výsledky – MS kadetiek v Poľsku – piatok:
A-skupina (Kielce) – 3. kolo:
Rumunsko – Poľsko 28:19 (13:10)
Rakúsko – Angola 23:20 (12:11)

Zostava a góly SR: Oláhová, Opátová, Chudovská – Belušková 1, Michálková, Marcinčáková, Ratvajská, Galková, Kóšová, Pastoreková 1, Manczal, Mészáros 7/3, Kakaščíková 2, Trepáčová 4, Holincová 3, Chovanová 1
pok. hody: 4/3 – 4/3, vylúčené: 2 – 2, rozhodovali: Burgos a Delgado (obaja Arg.), 120 divákov

Hlasy:
Zuzana Porvazníková (asistentka trénera Nemecka): „Sme šťastní, že po výhre nad Slovenskom už máme istotu postupu do vyraďovacej časti, ale nesústredíme sa na túto skutočnosť. Maximálne sa koncentrujeme na ďalšieho protivníka, ktorým bude domáce Poľsko“

Rasmus Rygaard Poulsen (tréner SR „18“): „Nie sme veľmi sklamaní, náš výkon nás uspokojil. Samozrejme, radšej by sme prehrali o gól či dva menším rozdielom, ale šetrili sme niektoré hráčky na ďalšie dôležité zápasy. Vzhľadom k tomu to mohlo dopadnúť aj horšie. Dnes sme nemuseli uspieť. Našou hlavnou úlohou je teraz postúpiť zo skupiny medzi 16 najlepších tímov.“

6. Angola 3 0 0 3 58:77 0

Ďalší program slovenského tímu v základnej A-skupine (Hala Legionów) na VII. majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Poľsku (Kielce, 7. – 19. 8. 2018):
nedeľa 12. 8.: Slovensko – Rakúsko (20.00)
pondelok 13. 8.: Angola – Slovensko (16.00)