Načítavanie údajov ...

Kadetky SR na domácom turnaji v Púchove štvrté

Najlepšou strelkyňou slovenských kadetiek Barbora Lancz s 27 gólmi

Uplynulý týždeň využila na medzinárodnú konfrontáciu aj hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska, ktorá sa v domácom prostredí v Púchove predstavila na turnaji štyroch krajín. Zverenky trénerskej dvojice Rastislav Jedinák – Iveta Mičiníková obsadilo 4. miesto bez zisku bodu. Mladé Slovenky najskôr v piatok podľahli Dánkam 22:27, v sobotu nestačili na Maďarky 27:32 a v nedeľu prehrali aj s Rakúšankami 31:35. Vo všetkých troch stretnutiach bola najlepšou strelkyňou SR Barbora Lancz, ktorá vždy skórovala deväťkrát a spolu mala tak na konte 27 presných zásahov, pričom premenila 18 z 20 pokutových hodov.

Konfrontácie s maďarskými a rakúskymi rovesníčkami mali špecifický význam, keďže budú súperkami slovenských kadetiek aj na augustových majstrovstvách Európy do 17 rokov v slovinskom Celje.

“Turnaj bol pre nás skúškou, aby sme vedeli kde sa nachádzame a akym smerom budeme ďalej pokračovať. Porovnali sme sa so súpermi, ktorí nás čakajú na Majstrovstvách Európy v Slovinsku. Vyskúšali sme zápasové zaťaženie, ktoré bude na ME. Žiaden zápas nebude jednoduchý a musíme byť zodpovedne pripravené. Klúčove hráčky nám ukázali čo od nich môžeme počas ťažkých zápasov čakať. Otestovali sme si veci, na ktoré sme sa pripravovali priamo v zápasoch. Stanovili sme si postup akým sa budeme uberať ďalej a zistili sme v čom máme nedostatky, ktoré sa na ďaľších zrazoch budeme snažiť prácou odstraňovať. Dievčatá počas celého zrazu vydali zo seba maximum, pristupovali zodpovedne k tréningom a práci v kolektíve, preto my cítime spokojnosť s prácou ktorá bola odvedená.” nakoniec dodal trénerský kolektív našich kadetiek.

Výsledky – piatok:
Rakúsko – Maďarsko 22:28 (9:17)
Slovensko – Dánsko 22:27 (11:12)
Najviac gólov za SR: Barbora Lancz 9/4, Pénzes 5

sobota:
Slovensko – Maďarsko 27:32 (15:16)
Najviac gólov za SR: Barbora Lancz 9/6, Pénzes 8

Dánsko – Rakúsko 28:23 (15:9)

nedeľa:
Dánsko – Maďarsko 22:22 (9:11)
Slovensko – Rakúsko 31:35 (16:15)
Najviac gólov za SR: Barbora Lancz 9/8, Dvorščáková 6

Konečné poradie: 1. Maďarsko 5 bodov, 2. Dánsko 5, 3. Rakúsko 2, 4. Slovensko 0

Autor: SITA, Foto: archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022