Načítavanie údajov ...

Kadetky SR nezvládli kľúčový duel, po prehre s Čiernohorkami budú chýbať v prvej desiatke

Slovenské kadetské hádzanárske reprezentantky sa na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v slovinskom Celje neprebojovali do prvej desiatky konečného poradia.

Zverenky trénerskej dvojice Rastislav Jedinák – Iveta Mičiníková nezvládli kľúčový duel na šampionáte, keď v piatok v zápase o 9. – 12. priečku nestačili na rovesníčky z Čiernej Hory. Prehra 25:31 (8:10) zároveň znamená, že prišli o šancu získať miestenku na budúcoročné majstrovstvá sveta, kam sa podľa informácií z dejiska ME 2019 kvalifikuje prvých deväť tímov, pričom desiate družstvo konečného poradia má šancu ju získať namiesto zástupcu Oceánie.

Mladé Slovenky ťahali za kratší koniec väčšinu duelu. V priebehu I. polčasu prehrávali 6:9, pred prestávkou mierne stiahli rozdiel, ale Čiernohorky po zmene strán postupne zvyšovali svoje vedenie (13:9, 18:13, 24:18) a s prehľadom doviedli stretnutie do víťazného konca. Do streleckej listiny na slovenskej strane sa zapísalo len 5 hráčok, z toho Barbora Lancz strelila viac ako polovicu gólov svojho tímu, keď skórovala 13-krát a potvrdila, že je jednou z najlepších strelkýň šampionátu. Reprezentantky SR zakončia svoje účinkovanie na turnaji v Celje v sobotu 10. augusta od 17.00 h. duelom o 11. pozíciu proti zdolaným hádzanárkam z konfrontácie Slovinsko – Rumunsko.

Hlas:

Rastislav Jedinák (tréner kadetiek SR): „Snažili sme sa urobiť všetko, aby sme zápas doviedli do víťazného konca, ale už je vidieť, že pomaly dochádzajú sily, máme zranenia a boľačky. Od určitého momentu cítime, že káder je užší na to, aby sme na potrebnej vysokej úrovni dokázali odohrať sedem stretnutí šampionátu. Pred sobotňajším posledným vystúpením sa potrebujeme naplno koncentrovať, aby sme podali čo najlepší výkon a odchádzali z ME s čo najlepším pocitom.“

Výsledok – o 9. – 12. miesto – piatok:

Slovensko – Čierna Hora 25:31 (8:10)

Zostava a góly SR: Vorzáčková, Chudovská – P. Pálová 4, Dulinová, Timková, Pint, Pápayová, N. K. Sedláčková, Barb. Lancz 13, D. M. Vargová 2, Dvorščáková 5, Rudincová, Zlatinská, Ščípová 1, Leštinová, Petríková

pok. hody: 6/4 – 4/3, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Lošak a Šajbakov (obaja Ukr.), 80 divákov

Autor: SITA, Foto: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022