Načítavanie údajov ...

Kalafut mení I. bundesligu za Lidl Starligue

Slovenský hádzanársky reprezentant Dominik Kalafut už má vyriešenú svoju najbližšiu budúcnosť, vo svojej kariére bude pokračovať vo Francúzsku. Od nachádzajúce sezóny bude hráčom Cesson Rennes Métropole Handball. Do tímu účastníka najvyššej francúzskej súťaže (Lidl Starligue/LNH) prestúpil z nemeckého prvoligového TSV Hannover-Burgdorf. Kalafut bol s klubom z I. bundesligy po lanskom predĺžení kontraktu zmluvne viazaný do 30. júna 2018.

  

Dvadsaťtriročný pivot strávil ostatné štyri roky v TSV Hannover-Burgdorf, predtým pôsobil SG VTB/Altjührden (HSG Varel) /2011-2013/ a Wilhelmshavener HV /2013/14/. D. Kalafut nastúpil v uplynulej sezóne za „Die Recken“ v 29 zápasoch, ale na poste pivota bol často až treťou voľbou za Ilijom Brozovičom a Jevgenijom Pevnovom, a tak dosiahol len 4 góly. V Cessone sa o miesto na palubovke bude deliť s Hugom Kamtchopom-Barilom a v kádri nahradí Belgičana Simona Oomsa (hosťovanie v Sélestate) a Matthieua Lanfranchiho (koniec kariéry).

  

V dvanástom tíme minulého ročníka Lidl Starligue nebude Kalafut prvým Slovákom. V zime do tohto klubu prestúpil z maďarského Csurgói KK Jakub Mikita, ale ešte pred premiérou v súťažnom dueli utrpel vážne zranenie kolena.

 

Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022