Načítavanie údajov ...

Kanonierka MOL ligy z tímu čakajúceho na víťazstvo

Karolína Matušincová: „Sama by som to nedokázala, zásluhu majú na tom všetky moje spoluhráčky, ktoré mi na góly prihrávajú.“

Pohľad na poradie najlepších strelkýň spoločne slovensko-českej súťaži hádzanárok 2018/2019 ponúka na najvyššej priečke prekvapujúce meno. V januári sa na líderskú pozíciu medzi kanonierkami prepracovala Slovenka Karolína Matušincová z HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, ktorá má po 13. kole na čele jedenásťgólový náskok. Dvadsaťročná ľaváčka nastrieľala v 12 stretnutiach MOL ligy dovedna 86 gólov, pričom v štyroch z ostatných piatich kôl dosiahla dvojciferný počet presných zásahov (najviac 12 gólov v úvodnom novoročnom kole proti Plzni, pozn.). Zaujímavosťou je, že najviac gólov v doterajšom priebehu súťaže dosiahla hráčka z tímu, ktorý ešte čaká na prvé víťazstvo v sezóne a zatiaľ uzatvára tabuľku.

Je to pre vás prekvapenie, že po viac ako polovici dlhodobej časti súťaže ste na čele?
– Úprimne, poradie najlepších strelkýň príliš nesledujem, ale som príjemné prekvapená a potešená, že sa zatiaľ nachádzam na priebežnej prvej pozícii. Myslím si však, že poradie sa môže hocikedy zmeniť, preto sa snažím v každom zápase podať čo najlepší výkon.

Po odchode Klaudie Michnovej do Veselí nad Moravou bolo vašou úlohou prebrať v tíme Bánoviec pozíciu hlavnej streleckej opory?
– Necítila som sa tak, že by som mala na seba prebrať pozíciu hlavnej streleckej opory. Hádzaná je kolektívny šport a na jednotlivých výsledkoch sa podieľajú všetky hráčky tímu. Či už sa niekomu strelecky darí viac alebo menej, každý sa vždy snaží dať do zápasu čo najviac. To, že sa mne strelecky v tejto sezóne darí najlepšie, by som sama nedokázala, takže majú na tom zásluhu všetky moje spoluhráčky, ktoré mi na tieto góly prihrávajú.

Aké streleckú métu si trúfate dosiahnuť v tejto sezóne?
– Nejakú konkrétnu hranicu počtu nastrieľaných gólov stanovenú nemám. Celkovo som nikdy neplánovala dostať sa až na vrchol rebríčka kanonierok MOL ligy, takže som naozaj prekvapená, že sa tam už niekoľko kôl nachádzam.

Čo pre vás znamená hádzaná? 
– Hádzanej som sa začala venovať s tým, že som chcela vyplniť voľný čas a brala som ju ako hobby. Nikdy som si nemyslela, že sa mi bude takto dariť, aj keď vždy som si to želala.

Čo by ste v nej chceli dosiahnuť?
– Pri doterajších mojich úspechoch by som sa však určite chcela posunúť niekde ďalej a chcela by som hrávať aj za družstvá, ktoré sú na vyššej hádzanárskej úrovni.

 

Autor: SITA, Foto: SITA

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022