Načítavanie údajov ...

Katastrofálny výkon, katastrofálny výsledok, tvrdí Brazílčan Pacheco po vyradení Tatrana

Hádzanársky klub Tatran Prešov opäť raz nepostúpil medzi najlepšie tímy nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. Ani zmena hracieho formátu súťaže nepomohla Šarišanom k prelomeniu čakania na prienik na záverečný turnaj, ktorý sa v termíne 3. – 5. apríla 2020 uskutoční premiérovo v chorvátskom Zadare.

V 9. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ mu stopku vystavilo chorvátskeho družstvo Prvo plinarsko društvo Záhreb, na ktoré úradujúci slovenský šampión nestačil ani v jednom z dvoch štvrťfinálových vystúpení. Nádeje Tatrana klesli už po sobotňajšej domácej prehre 21:25 (11:11), v stredajšej odvete v Záhrebe 16:28 (9:12) boli Prešovčania už – najmä v druhom dejstve – úplne bez šance.

„Prvý polčas sme odohrali dobre a veci nám fungovali, ale obával som sa, že takto nevydržíme celý zápas. Nie všetci chlapci sú kondične v poriadku a to sa po zmene strán prejavilo. Chcel som zostavu viac rotovať, dať šancu mladým hráčom. Ale je vidno, že sú to pre nich ťažké zápasy. Nefungovalo to a keď som bol po prvom zápase spokojný s výkonom, po tomto už spokojný byť nemôžem. Bol to jeden z najhorších polčasov. Chýbala nám energia, robili sme veľa chýb a dostávali veľa ľahkých gólov,“ zhodnotil na klubovom webe výkon svojich zverencov tréner Slavko Goluža.

Kritikou do vlastných radov nešetril Pedro Pacecho. Brazílska spojka Tatrana bola v oboch dueloch najlepšia spomedzi prešovských strelcov. „Odohrali sme zlý zápas. V niektorých momentoch to vyzeralo, že nevieme čo robíme. Nepredviedli sme to, na čo sme sa pripravovali a čo sme sa dohodli. To, ako hral Záhreb, bolo niekde úplne inde ako to, čo sme predviedli my. Na konci sa náš katastrofálny výkon odrazil aj v katastrofálnom výsledku,“ poznamenal Pacheco, autor dovedna 13 gólov (9+4) do záhrebskej siete.

Prešovčania ešte nepoznajú svoje presné umiestnenie v aktuálnom ročníku súťaže. V doterajšej histórii účinkovania v SEHA League majú na konte po dve štvrté miesta (2012, 2014), štyri piate priečky (2013, 2015, 2016, 2019), jednu šiestu (2018) a deviatu pozíciu (2017). Na vyvrcholení SEHA League budú chýbať šiestykrát, z toho piatykrát za sebou (2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020).

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022