Načítavanie údajov ...

Kiel a Flensburg žiadajú zrušenie MS mužov 2021

Značný rozruch spôsobili vyjadrenia predstaviteľov THW Kiel a SG Flensburg-Handewitt, dvoch špičkových nemeckých hádzanárskych klubov. Funkcionári popredných bundesligových účastníkov prišli so stanoviskom, v ktorom volajú po zrušení majstrovstiev sveta mužov v roku 2021 v Egypte.

„Nič proti Egyptu, ale hráči budú potom pravdepodobne musieť podstúpiť 14-dňovú karanténu. To je nezmysel,“ uviedol šéf dozornej rady THW Marc Weinstock v rozhovore pre Sport-Bild. Jeho kolega z Flensburgu Boy Meesenburg tiež poukázal na možné problémy: „Egypt nemá v celosvetovom meradle najlepšiu povesť, pokiaľ ide o úroveň hygieny.“

Obaja funkcionári preferujú odloženie bundesligovej sezóny, ktorá by sa mala začať 1. októbra, na začiatok januára 2021. „Aby sme v pokoji mohli testovať hygienické koncepty,“ poznamenal pre Sport1 Weinstock.

„Pri dueloch bez divákov predstavuje minimálna finančná strata 200 000 eur na zápas. Niektoré kluby by tak onedlho prestali existovať a bola by to katastrofálna sezóna,“ pokračoval predstaviteľ úradujúceho nemeckého šampióna. V Kieli vypočítali, že u nich by bola strata 250-tisíc, keby nemohli mať na ligových dueloch divákov v hľadisku. Vzhľadom na takýto pokles príjmov by to nešlo bez krátenia platov. Vo Flensburgu sa všetci hráči dohodli, že sa vzdajú 40 percent svojej mzdy.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: ndr.de

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022