Načítavanie údajov ...

Kiel dejiskom turnaja Final 4 Pohára EHF 2018/2019

Pohár EHF hádzanárov piatykrát vyvrcholí záverečným turnajom v Nemecku

Dejiskom vyvrcholenia siedmej edície záverečného turnaja Pohára EHF v hádzanej mužov zorganizuje nemecký THW Kiel. O dejisku Final 4 druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov v sezóne 2018/2019 rozhodla exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) na svojom decembrovom zasadnutí. O trofej sa bude hrať 17. – 18. mája 2019 v tamojšej Sparkassen-Arena-Kiel s kapacitou 10 285 divákov, semifinálové zápasy v piatok (17. 5.) a stretnutia o 3. miesto i finále v sobotu (18. 5.).

Nemecko bude hostiteľom vyvrcholenia Pohára EHF už piatykrát. V rokoch 2014 a 2015 usporiadal turnaj Füchse Berlín, v roku 2017 Frisch Auf Göppingen a tento rok SC Magdeburg. Pri premiére v roku 2013 a potom aj v roku 2016 sa hralo vo francúzskom Nantes.

THW Kiel, trojnásobný víťaz Ligy majstrov, ešte nemá istotu účasti na Final Four. Ak hráči bundesligového tímu vyhrajú svoju skupinu, alebo skončia medzi troma najlepšími na druhých miestach v tabuľkách po skupinovej fáze (začne sa 9./10. 2. 2019), tak sa priamo kvalifikujú na turnaj Final 4 a budú sa hrať len tri štvrťfinále (nepostúpi doň najhorší zo štvorice družstiev na 2. priečkach). V prípade, že Kiel bude najhorší z klubov umiestnených na 2. miestach, bude musieť o zabojovať o postup do semifinále v jednej zo štyroch štvrťfinálových dvojíc. Keď však hráči THW skončia vo svojej D-skupine tretí alebo štvrtí, bude to znamenať ich elimináciu zo súťaže a záverečný turnaj bude bez nich. Jeho účastníci sa teda predstavia na neutrálnej pôde.

Autor: SITA, Foto: http://europeancup.eurohandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022