Načítavanie údajov ...

Kiel zdolal Barcu a štvrtýkrát získal trofej pre víťaza LM

Poslednú trofej v hádzanárskej sezóne 2019/2020 získali hádzanári THW Kiel. Zverenci českého trénera Filipa Jíchu sa stali víťazmi Ligy majstrov, keď v utorkovom finále turnaja Final 4 v nemeckom Kolíne nad Rýnom zdolali Barcu 33:28 (19:16) a štvrtýkrát v histórii sa stali šampiónmi v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže mužských klubov (2007, 2010, 2012 a 2020). Hráči Kielu sa vo finále predstavili ôsmykrát, pričom po čerstvom úspechu majú päťdesiatpercentnú úspešnosť v súbojoch o cennú trofej v LM. S Barcelonou sa stretli tretíkrát. Kým v roku 2000 vyhrali Katalánci, o desať i dvadsať rokov neskôr bundesligista.
Kiel v utorok prehrával len raz – v úvode 2:3, ale potom bol neustále vo vedení. V prvom polčase najviac o štyri, po zmene strán aj o päť gólov. Barca sa dokázala v závere dotiahnuť najviac na tri góly, ale v bránke THW čaroval Niklas Landin. On mal výrazný podiel na tom, že španielsky veľkoklub si nevybojoval svoj jubilejný desiaty triumf v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže mužských klubov (EPM, LM), resp. deviaty v Lige majstrov.
V kolínskej LANXESS aréne zostali najsmutnejší hádzanári Telekomu Veszprém, ktorých v pondelok len krôčik delil od postupu do finále, ale napokon zostali za trojicou najlepších. Maďarské družstvo podľahlo v stretnutí o 3. priečku Parížu St. Germain 26:31 (11:14). Parížania tretíkrát za ostatných päť rokov skončili tretí.
Za najužitočnejšieho hráča turnaja Final 4 vyhlásili Hendrika Pekelera z THW Kiel.

Výsledky utorkových stretnutí o konečné umiestnenie na turnaji Final 4 Ligy majstrov hádzanárov 2019/2020 v Kolíne nad Rýnom (Nem.):

finále:
Barca (Šp.) – THW Kiel (Nem.) 28:33 (16:19)
Najviac gólov: Gómez Abello 10 – Ekberg 8, Sagosen 7

zápas o 3. miesto:
Paríž St. Germain (Fr.) – Telekom Veszprém (Maď.) 31:26 (14:11)
Najviac gólov: Remili a Prandi po 6, … Krištopans 2 – Lékai 9

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.thw-handball.de/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022