Načítavanie údajov ...

Kluby a reprezentácie Ruska a Ukrajiny doma na neutrálnej pôde

Vojnový konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou má vplyv aj na hádzanárske dianie. Exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) prijala v piatok v tejto súvislosti rozhodnutie, podľa ktorého vo všetkých jej súťažiach musia reprezentačné družstvá i kluby z Ruska a Ukrajiny až do odvolania odohrať svoje domáce zápasy na neutrálnej pôde. V snahe zachovať integritu súťaže a zaistenia bezpečnosti zúčastnených tímov, hráčov i delegovaných osôb sa kvalifikačný dvojzápas žien o postup na ME 2022 Poľsko – Rusko plánovaný na 3. a 6. marca odkladá zatiaľ na neurčito. Rovnako sú odložené stretnutia medzi Češkami a Ukrajinkami, ktoré sa mali hrať 4. a 5. marca.
V prvom kole play-off v boji o postup na mužské MS 2023 sa oba súboje Fínska s Ukrajinou naplánované na 16. a 20. marca uskutočnia na fínskej pôde.
Podobné rozhodnutia sa onedlho môžu týkať aj slovenskej mužskej reprezentácie, ktorá v prípade postupu cez Belgicko by v druhom kole play-off kvalifikácie MS 2023 mala v polovici apríla čeliť Rusku.
Aj keď podľa EHF je najlepšou možnosťou, keď sa o osude zápasov rozhoduje športovým spôsobom na hádzanárskom ihrisku, naďalej pozorne sleduje vývoj situácie, aby vyhodnotila možnú potrebu ďalších rozhodnutí.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022