Kluby Sloveniek zaváhali v súbojoch s poprednými tímami svojich líg

Uplynulé dni tohto týždňa boli chudobnejšie na slovenské vystúpenia v zahraničí, keďže mužské klubové súťaže pauzujú pre asociačný termín.

Rostov s asistentom trénera Tomášom Hlavatým prehral v I. ruskej lige súboj o prvé miesto v jednej zo skupín, keď nestačil na CSKA Moskva (30:34).

Hádzanárky nemeckého tímu Thüringer HC nezvládli dôležitý domáci duel v I. bundeslige o prvú trojku, keď podľahli Buxtehuder SV 20:29. Lýdia Jakubisová dala jeden gól z dvoch striel, na konte mala aj jednu asistenciu, dve technické chyby a jedno získanú loptu.

Rovnaký výsledok, ale vo svoj prospech uhrali vo Švajčiarsku v skupine o účasť v najvyššej súťaži hráčky HSC Kreuzlingen, keď na pôde Arbonu triumfovali 29:20. Petra Škoricová vystrelila päťkrát a skórovala dvakrát, urobila tri technické chyby a raz ju vylúčili. Mária Olšovská nenastúpila.

V maďarskej lige nevyužil Mosonmagyaróvár šancu posunúť sa na 4. miesto, keď po vyrovnanom prvom polčase prehral doma s Debrecínom jasne 23:31. Barbora Lancz počas 12-minútového pobytu na palubovke dvakrát vystrelila a dosiahla jeden gól domácich. Jej Mosonmagyaróvár prišiel o víťaznú šnúru zahŕňajúcu tri predchádzajúce stretnutia. Na svojej palubovke uspela Kisvárda proti Fehérváru (30:26) a je siedma. Veronika Habánková chýbala v zostave víťaziek pre dlhodobé zranenie.