Načítavanie údajov ...

Kondášovej sa splnil sen, pozvanie do ženskej reprezentácie ju šokovalo

Izabela Kondášová (debutantka v nominácii hádzanárok SR): „Verím, že ak dostanem šancu v drese Slovenska, nesklamem dôveru trénera Jána Packu“

K nečakanému kroku sa odhodlal tréner ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska Ján Packa, ktorý na marcový turnaj v poľskom Gdansku nominoval mladú brankárku maďarskej Kisvárdy Izabelu Kondášovú. Ešte stále iba 17-ročná rodáčka z Michaloviec nahradila v stabilnej nominácii zranenú Luciu Gubikovú z Mosonmagyaróváru. Kondášová doplní skúsené harcovníčky Adrianu Medveďovú a Viktóriu Oguntoye.

„Veľmi sa teším z takejto príležitosti, keďže pôsobenie v ženskej reprezentácii Slovenska bolo vždy mojím snom. Pozvánku si vážim o to viac, že mám iba 17 rokov,“ prezradila odchovankyňa Iuventy Michalovce, ktorá v tomto klube na záver minulej sezóny chvíľku pôsobila práve pod vedením súčasného kouča národného tímu Jána Packu. „Trvalo to možno iba desať dní, ale spolupracovalo sa mi s ním veľmi dobre. Zrejme si ma zapamätal a teraz si na mňa spomenul. Pán Packa prišiel za mnou minulý týždeň počas zrazu reprezentácie junioriek v Púchove a oznámil mi, že ma vezme so ženským družstvom na turnaj do Poľska. Ostala som šokovaná. Od úžasu som takmer prestala dýchať,“ s úsmevom podotkla talentovaná brankárka, ktorá do maďarskej Kisvárdy zamierila vlani v septembri. Aj keď to v jej materských Michalovciach brali ťažko, samotná Izabela verí, že to najhoršie už prehrmelo. „Samozrejme, chcem sa poďakovať aj Iuvente za to, že ma vychovala a naučila brankárske základy. Michalovciam držím naďalej najviac palce, aj teraz som im bola fandiť v sobotu proti Veselí. Som rada, že sa Iuvente darí,“ poznamenala 17-ročná dievčina, ktorá nebude jedinou debutantkou vo výbere Jána Packu. Premiérovú pozvánku totiž dostala aj Kondášovej bývalá spoluhráčka z michalovského dorastu Vladimíra Bajčiová.

Izabela Kondášová zatiaľ pôsobí v maďarskej Kisvárde ako amatérka, často však trénuje s profesionálkami. Je to aj vidieť na jej výkonoch, prakticky okamžite po príchode sa zaradila medzi najvýraznejšie osobnosti najvyššej dorasteneckej súťaže v Maďarsku. V každom stretnutí atakuje hranicu 50-percentnej úspešnosti a svoje družstvo pomaly ťahá do stredu tabuľky. „V Kisvárde sú vynikajúce podmienky na hádzanú. Tréningy so ženami mi nesmierne pomáhajú a som rada, že moja výkonnosť stúpa. V klube boli veľmi pyšní už z toho, že som dostala pozvánku do juniorskej reprezentácie Slovenska. O ženskej nominácii zrejme ešte nevedia, ale nepochybne budú všetci šťastní. Veľmi mi prajú a držia palce, za čo som im veľmi vďačná. Verím, že ak dostanem šancu v drese Slovenska, nesklamem dôveru trénera Jána Packu,“ dodala Izabela Kondášová.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022