Načítavanie údajov ...

Kondášovej vyniesla nominácia do reprezentácie žien SR profesionálnu zmluvu

Klub z Kisvárdy ponúkol talentovanej slovenskej brankárke profesionálny kontrakt na dva roky

Nečakaná nominácia mladej slovenskej brankárky Izabely Kondášovej do ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska jej vyniesla prvý profesionálny kontrakt v kariére. Ešte len 17-ročná brankárka maďarského klubu KKC Kisvárda sa pred týždňom ocitla v nominácii na turnaj v poľskom Gdansku, kde sa výber trénera Jána Packu predstaví v druhej polovici marca. Na tento moment bleskovo zareagovali predstavitelia maďarského prvoligového klubu a okamžite jej ponúkli profesionálny kontrakt na dva roky. Samotná hráčka sa vyjadrila, že každým dňom sa jej viac napĺňa sen o účinkovaní v hádzanej.

„Som veľmi rada, že môj krok prísť na jeseň do Kisvárdy sa ukazuje ako veľmi správny. Získavam tu obrovskú šancu na pôsobenie v kvalitnom profesionálnom klube a profesionálnu zmluvu beriem ako ohodnotenie mojej doterajšej práce a snahy. Veľmi ma to teší a budem sa snažiť, aby som sa presadila vo veľkej konkurencii, ktorá je v tomto klube. Samozrejme, v mojom veku zostáva prioritou škola, takže aj touto cestou by som sa chcela poďakovať profesorskému zboru a vedeniu Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach za ústretovosť,“ prezradila sedemnásťročná hádzanárka, ktorá sa počas letnej prestávky presunie do A-družstva a bude sa s ním už nepretržite pripravovať ako plnohodnotná hráčka maďarského prvoligistu.

Hráčsky agent z agentúry Sport Media Group Jaroslav Bovan k podpisu profesionálnej zmluvy s bývalou hráčkou Iuventy Michalovce poznamenal, že už na sklonku minulého roka sa vo vedení klubu z Kisvárdy vynárala táto otázka, avšak po nominácii do reprezentácie žien Slovenska to nabralo raketový priebeh. „Izka si svojou prácou vybojovala nielen nomináciu do reprezentácie, ale aj tento kontrakt. Som hrdý na to, že tento veľký talent slovenskej hádzanej sa dostáva na jednu úroveň s hráčkami svetovej úrovne. Tu nejde iba o finančnú stránku kontraktu, kde podmienky sa len ťažko dajú porovnávať s ohodnotením na Slovensku, ale predovšetkým ide o perspektívu rastu hráčky. Úlohou agenta je vytvárať príležitosti, Izabela tú nami vytvorenú chytila poriadne. Verím, že bude príkladom aj pre ďalšie hráčky, pričom vôbec nie je podstatné, v ktorom klube sa im to podarí. Dôležitá je snaha na sebe pracovať. Niekedy je nevyhnutné odísť do zahraničia. Izabele sa v Maďarsku podarilo získať to, čo nebolo možné doma. To jej umožní venovať sa športu na 100 percent,“ dodal Jaroslav Bovan.

Autor: SITA, Foto: Kisvarda

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022