Načítavanie údajov ...

Konečného túžba sa zatiaľ nesplnila, Žernovičov Ferencváros vyhral v Tatabányi

Najvyššia maďarská súťaž hádzanárov mala počas víkendu na programe len dve stretnutia (ostatné odložili pre podozrenia na koronavírus, pozn.) a v oboch to boli súboje klubov slovenských reprezentantov. Pozornosť pútala konfrontácia dvoch ašpirantov na popredné umiestnenie, z ktorej vyšiel lepšie Ferencváros. Budapeštiansky klub zvíťazil na palubovke tímu Grundfos Tatabánya KC 27:24 (16:12), na čom mal nemalú zásluhu brankár Marián Žernovič.

„Tatabánya už v príprave ukázala, že má veľmi dobré mužstvo. Ak sa nemýlim, jej hráči vyhrali všetkých desať zápasov, pričom uspeli aj vo Veszpréme či doma s Kielcami. Paradoxne, ako by im to uškodilo a v lige zachraňovali bod v Balatonfürede, Gyöngyös zdolali o gól a s nami prehrávali už osemgólovým rozdielom. Nám v piatok pomohli dve veci. Tlak bol totiž na domácich, oni boli favoriti a my sme sa išli pokúsiť ich zaskočiť. Ďalšia vec v náš prospech bola, že nám odložili pre koronavírus už dva duely, a tak bolo na nás vidieť, že sa už nevieme dočkať ligovej konfrontácie. V stredu sme boli na testoch a existovala hrozba, že opäť nebudeme hrať. Keď nám vo štvrtok oznámili negatívne výsledky, tak sme sa veľmi tešili, že si opäť zahráme,“ povedal pre slovakhandball.sk Žernovič.

Chuť do hry na hráčoch Ferencvárosu bola evidentná. Rýchlo išli do vedenia – na začiatku 4. min 5:1. „Na súpera sme doslova vyleteli,“ poznamenal najlepší hádzanár Slovenska za rok 2019. „Inkasovať len 24 gólov od Tatabánye je dobrá vizitka, hoci to nie je družstvo, ktoré dáva veľa gólov. Hrajú skôr taktickú hádzanú s dobre nacvičenými signálmi. Dôležité je, že sme vyhrali, k čom nám pomohol výkon v obrane. Hádzanári Grundfosu sa nevedeli dostať k strelám z voľnej ruky a keď už nejaký ich pokus prešiel, tak sa niečo podarilo chytiť aj nám. Súpera sme prevalcovali. Keď domáci prehrávali už osemgólovým rozdielom, z tribúny sa začali ozývať hlasy, kde majú družstvo. Nadreli sme sa, ale som rád, že to vyšlo,“ poznamenal 29-ročný gólman k víťazstvu, po ktorom Ferencváros preskočil svojho protivníka a v tabuľke sa posunul na 4. pozíciu.

Vo víťaznom tíme sa tešil aj ďalší Slovák Jakub Mikita. „On teraz po odchode Dávida Debreczeniho do Tatabánye vytvoril v našom mužstve dvojicu s Timuzsinom Schuchom, sú to piliere našej obrany, ktorá nám neskutočne vychádzala. Kubo sa do útoku väčšinou nedostáva, potiahne druhú vlnu a už strieda, ale tentoraz sa ocitol aj pred bránkou súpera a z troch pokusov bol trikrát úspešný. Navyše, vzadu odviedol veľký kus roboty a mal tiež výrazný podiel na zisku dvoch bodov,“ pochválil krajana Žernovič, ktorý sám predviedol 11 úspešných zákrokov.

Z prvej prehry Tatabánye v sezóne bol smutný Michal Martin Konečný, Žernovičov náprotivok. „Do bránky prišiel približne v 5. min, keď vystriedal Piotra Wyszomirského, a musím povedať, že chytal dobre. Určite lepšie ako jeho poľský kolega. Podľa pozápasových štatistík mal Mišo najvyššiu percentuálnu úspešnosť (40 percent, pozn.). Už v príprave ukázal, že sa v tomto poprednom maďarskom klube dobre uchytil.“

Konečný po svojom prestupe do Tatabánye vyjadril túžbu zdolať Žernoviča. „Po stretnutí sme sa na tom zasmiali. Michal vyhlásil, že už nikdy nebude pred médiami hovoriť o svojich cieľoch. Oni nás síce zdolali v príprave, ale to je niečo iné a to sa nepočíta. Teraz mu to síce nevyšlo, ale nikde nie je napísané, že Konečný a spol. nemôžu uspieť na našej palubovke,“ pokračoval Žernovič.

Ferencváros má po dvoch vystúpeniach zatiaľ stopercentnú bilanciu. „Po takomto stretnutí má veľa ľudí veľké oči, hovoria o medailovom umiestnení a naháňaní Veszprému so Szegedom. Od najlepších však ešte máme ďaleko. My musíme ísť od zápasu k zápasu a uvidíme, čo to prinesie. V súťaži je však veľa kvalitných tímov a pred nami ešte dlhá cesta. Bol by som však rád, keby nám to išlo ako v uplynulej sezóne, ktorú nedovolila dohrať pandémia koronavírusu,“ dodal považskobystrický odchovanec narážajúc na skutočnosť, že Ferencváros figuroval v čase prerušenia súťaže na 5. mieste s minimálnym odstupom na Tatabányu a Gyöngyös.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ftckezilabda

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022