Načítavanie údajov ...

Konečný mení Španielsko za Rakúsko

V uplynulých týždňoch sa udiala zaujímavá vec. Klubovú príslušnosť zmenili všetci štyria brankári hádzanárskej reprezentácie, ktorí za národný tím chytali v uplynulom období. Po Teodorovi Paulovi (Toulouse), Mariánovi Žernovičovi (St. Gallen) a Igorovi Čuprynovi (Tatran Prešov) je štvrtým do partie Michal Martin Konečný. Novým pôsobiskom 25-ročného gólmana bude rakúsky prvoligový tím SC Ferlach, do ktorého prestupuje od sezóny 2022/2023 po roku španielskom tíme BM Ángel Ximénez Puente Genil.

„V Španielsku som vlani podpísal ročnú zmluvu s následnou opciou. Ešte v januári mi prezident klubu oznámil, že majú záujem, aby som tam zostal aj v ďalšej sezóne, ale keďže odvtedy som sa z jeho strany nedozvedel nič nové, rozhodol som sa hľadať si iný angažmán. Napokon som sa z viacerých dôvodov rozhodol pre rakúsky klub SC Ferlach, s ktorým som podpísal som dvojročný kontrakt. Touto cestou by som chcel veľmi poďakovať Lige na ochranu slovenských športovcov, ktorá mi promptne a ochotne poskytla právne poradenstvo ohľadne mojej novej zmluvy,“ uviedol pre stránku LOSS Michal Martin Konečný, účastník januárových domácich ME.

SC kelag Ferlach aktuálne bojuje v najvyššej rakúskej súťaži o udržanie, Konečný má s Puente Genil rovnaké starosti v španielskej Lige Asobal. Trnavský rodák predtým strávil jednu sezónu v maďarskom Grundfos Tatabánya KC, v rokoch 2018 – 2020 pôsobil v HKM Šaľa a v úvode seniorskej kariéry chytal za HC Sporta Hlohovec.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/Liga-na-ochranu-slovensk%C3%BDch-%C5%A1portovcov-LOSS-1102441809775641

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022