Načítavanie údajov ...

Kopčo teraz nechce reprezentovať, národný tím zrejme aj bez Szücsa

Pozvánku na októbrový zraz slovenskej reprezentácie hádzanárov dostala aj dvojica skúsených legionárov Csaba Szücs ml. z nemeckého Bergischer HC a Michal Kopčo z francúzskeho Tremblay-en-France Handball. Na sústredení v Bratislave sa však neobjavili a nad ich ďalším pôsobením v národnom tíme visí veľký otáznik. V prípade pivota Kopča by dokonca malo ísť nateraz o uzavretie reprezentačnej kapitoly. „Mišo mi štyri hodiny pred začiatkom zrazu oznámil, že z určitých príčin, medzi ktorými sú aj rodinné dôvody, nepríde. Momentálne nechce reprezentovať, asi má toho dosť a sám mi povedal, že to môžem dať aj do médií,“ prezradil pre agentúru SITA ešte počas minulotýždňovej prípravy hlavný tréner mužov SR Peter Kukučka.

Samotný Kopčo však ešte nehovorí o definitívnom ukončení reprezentačnej kariéry. „Už som bol prakticky zbalený a mal som ísť na zraz spolu s Tomášom Urbanom. Napokon som si to rozmyslel, keďže starým rodičom sa zhoršil zdravotný stav a chcel som byť s nimi a s rodinou. V súčasnosti sa na reprezentáciu necítim, ale nevylučujem, že v budúcnosti by som sa v prípade potreby do nej vrátil,“ povedal pre SITA 31-ročný Košičan.

V prípade skúsenej spojky Szücsa si necháva Kukučka pootvorené dvierka, hoci ani tam už nevyzerá s jeho návratom príliš reálne. „S Csabom to nie je uzavreté úplne. Povedal mi, že ho bolí celý človek, hoci by rád prišiel. Ide o opakovanú záležitosť a my sme už v určitom procese tvorby tímu. Pomaly túto kapitolu uzatváram a nedávam veľké šance tomu, že by sme s oboma hráčmi mohli ešte počítať.“

Kopčo i Szücs sú tridsiatnici s bohatými skúsenosťami zo zahraničných ligových súťaží i medzinárodnej reprezentačnej scény. Zahrali si na majstrovstvách sveta i Európy. „Áno, prichádzame o množstvo skúseností, ale tak to je a s tým nič nenarobím. Skúsili sme ich povolať, ale nedá sa, že my tu budeme nejaký čas na niečom pracovať a oni nebudú chodiť na zrazy. Potom sa dá len ťažko predstaviť, ako by to fungovalo,“ pokračoval k tejto téme Kukučka, ktorý už má v hlave ako nahradiť spomenuté duo.

„Na Kopčovom poste pivota máme dosť hráčov, je tam Kalafut, Macháč či Slaninka. Do obrany za Szücsa skúšame Kancela, ktorý sa mi tam dobre ukazuje. Takisto dvojmetrový Birdahič by tam vedel Csabu zastúpiť. Čiže sú alternatívy, len treba chalanov zapracovať do systému,“ dodal šéf realizačného tímu slovenských hádzanárov, ktorí sa pripravujú na januárovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte.

Autor: SITA, Foto: Barbora Martinkánov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022