Načítavanie údajov ...

Korbel v Novom Veselí, Dukla do konca sezóny bez Cigáňa

Marek Korbel sa po polroku vrátil do českej extraligy

V tímoch účastníkov českej STRABAG Rail extraligy sa počas zimných mesiacov udiali zmeny, ktoré sú zaujímavé aj z pohľadu slovenskej hádzanej. Štvrtý tím tabuľky HC Dukla Praha sa aj naďalej musí zaobísť bez ľaváka Branislava Cigáňa, ktorý by nemal byť k dispozícii do konca súťažného ročníka. „V jarnej časti sezóny nepočítame z dlhodobých zdravotných dôvodov s Branislavom Cigáňom,“ poznamenal kouč Dukly Daniel Čurda na adresu bývalej opory topoľčianskeho Agra, ktorá je využiteľná na poste pravej spojky či krídla.

Naopak, predposledné družstvo aktuálneho poradia najvyššej českej súťaže angažovalo slovenského reprezentanta. TJ Sokol Nové Veselí nedávno posilnil Marek Korbel, ktorý v závere uplynulého kalendárneho roka predčasne ukončil svoj angažmán v CSM Fagaras.
„Bola to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť a aj keď som nedohral sezónu, hodnotím to pozitívne. Fagaras je mestský klub a mesto sa pre pandémiu koronavírusu rozhodlo, že od nového roka nebude podporovať mužskú hádzanú v najvyššej súťaži. Toto rozhodnutie prišlo nečakane. S vedením som sa dohodol, že pre nejasnú budúcnosť bude lepšie, keď si nájdem nový klub. Prebehlo to korektne. V tom čase som hovoril s trénerom Kostkom, ktorého poznám ešte z ŠKP Bratislava, a hneď ma oslovil. S vedením Nového Veselí išlo všetko rýchlo a som rád, že sme sa dohodli,“ povedal v rozhovore pre klubový web 25-ročný ľavák, ktorý už má skúsenosti s českou extraligou.
Do Rumunska odišiel v lete po dvoch sezónach z HC Robe Zubří. „Tam som bol pod vedením Dušana Poloza veľmi spokojný. Prvý rok sa nám dosť nešťastne nepodarilo postúpiť do play-off, takže ho nemôžem považovať za úspešný, aj keď mne osobne sa darilo. Ďalšiu sezónu sa Zubří výrazne posilnilo, ale ja som sa počas letnej prípravy zranil a nestihol som odohrať ani jeden duel, pretože ročník ukončila pandémia koronavírusu,“ zaspomínal si Korbel.
Toho si do kádra vybral trenér Sokola Peter Kostka a v Novom Veselí rozšíri slovenskú légiu (Šimovček, Parolly, Halla). „Dúfam, že naplním očakávania a pomôžem tímu. Samozrejme, pôjdem do každého zápasu i tréningu na sto percent a budem plniť trénerove pokyny. Chcem byť platným hráčom v obrane i útoku a pomôcť družstvu dostať sa na víťaznú vlnu. Zároveň dokázať, že Nové Veselí má rozhodne na to, aby hralo o vyššie priečky v tabuľke. Osobné ciele mám všade rovnaké – byť najlepší na ihrisku,“ dodala slovenská pravá spojka.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hazena.noveveseli.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022