Načítavanie údajov ...

Koronavírus zmenil plán aj reprezentantom SR, Kukučka otestuje ligový výber v dvoch prípravných dueloch

Hádzanári Slovenska pokračujú v krátkych zrazoch aj mimo asociačných termínov. V marci sa zídu a budú pripravovať v Bratislave od nedele 8. do utorka 10. marca. Na najbližšie sústredenie pozval hlavný tréner národného tímu SR Peter Kukučka výlučne hráčov zo slovenských klubov. Ide zväčša o mladých adeptov na reprezentačný dres.

„Snažili sme sa zavolať aj nových hráčov, ale vo výbere nie sú len nováčikovia. Nemôžeme vymieňať totiž celé tímy. Aj keď ide o ligový výber, sú v ňom aj hráči, s ktorými rátame aj v asociačnom termíne. Chcem ich vidieť v akcii a spoznať. Spomeniem napríklad oboch ‚streďákov‘ Hajka a Slobodu. Som zvedavý na Ivanicju či Juráka z Považskej Bystrice. Nebudeme mať síce veľa času, za dva dni absolvujeme dva tréningy a dva prípravné zápasy, ale budú mať šancu ukázať sa. My zistíme a budeme vedieť, s kým môžeme počítať hneď – napríklad už počas aprílového zrazu a s ktorými do budúcnosti,“ povedal pre agentúru SITA Kukučka, ktorého zverenci nastúpia v pondelok proti druholigovému rakúskemu Eggenburgu a v utorok si zmerajú sily s bratislavským ŠKP.

Najpočetnejšie zastúpenie v 17-člennom kádri má úradujúci vicemajster MŠK Považská Bystrica, z ktorého sa do nominácie dostalo kvarteto (Sloboda, Ivanicja, Jurák, Burnazovič). Zaujímavé je meno ukrajinského rodáka Ljubomyra Ivanicju. Dvadsaťdeväťročný ľavoruký krídelník, ktorý pôsobí na Slovensku už takmer osem rokov, požiadal o slovenské občiansko. Mimo extraligy pôsobí z nominovaných iba Marek Hniďák zo Slavoja Trebišov. „Už bol s nami na jednom z predchádzajúcich zrazov. Je to mladý chalan a navyše ľavák. Pracuje na sebe, hráva aj za juniorskú reprezentáciu u Jančiho Kolesára. Videl som ho aj v zápase proti českým rovesníkom v Považskej Bystrici,“ poznamenal Kukučka.

Slovenskí hádzanári už poznajú aj ďalší svoj program. Nasledujúce sústredenie už v asociačnom termíne majú od 13. do 19. apríla. Počas neho odohrajú aj dva, prípadne tri medzištátne zápasy. „V piatok a sobotu sa predstavíme na pôde Severného Macedónska. Ešte predtým sme mali hrať s Kórejskou republikou, ale pre koronavírus z toho zišlo. Namiesto toho sme potom kontaktovali Maďarov, takže uvidíme, či z toho niečo bude,“ vysvetlil šéf realizačného tímu mužskej hádzanárskej reprezentácie.

Nominácia na marcové sústredenie mužskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska:
brankári: Michal Martin Konečný (HKM Šaľa), Michal Koller (ŠKP Bratislava)
pivoti: Matúš Moravčík (HáO TJ Slovan Modra), Jakub Tóth (HK Agro Topoľčany)
krídla: Tomáš Fech (Tatran Prešov), Ljubomyr Ivanicja, Peter Jurák (obaja MŠK Považská Bystrica), Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)
spojky: Andrej Sloboda, Anur Burnazovič (obaja MŠK Považská Bystrica), Oliver Orosz, Derviš Birdahič (obaja ŠKP Bratislava), Maroš Péchy (HK Agro Topoľčany), Marián Hajko, Vladimír Cvičela (obaja HC Sporta Hlohovec), Marek Hniďák (TJ Slavoj Trebišov)

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022