Načítavanie údajov ...

Košičania nechcú byť poslední, v úvode sezóny aj s T. Urbanom

Deviatka účastníkov Slovnaft handball extraligy mužov ide do nadchádzajúcej hádzanárskej sezóny s viacerými zmenami v hráčskych kádroch i zložení realizačných tímov. Pri príležitosti víkendového začiatku najvyššej slovenskej súťaže zástupcovia jej účastníkov – s výnimkou majstrovského Tatrana Prešov, ktorého funkcionári sa ospravedlnili – prezentovali letné novinky na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

S úplne čerstvou informáciou prišiel vicemajster MŠK Považská Bystrica, ktorý angažoval skúseného brankára Petra Pčolu z ŠKP Bratislava. „Biel ukončil kariéru pre zdravotné problémy, určité ťažkosti má aj Kovačin, a tak sme museli zareagovať a doplniť brankársky post,“ prezradil manažér MŠK Ľuboš Cifra, ktorý ďalej informoval, že citeľné odchody Pupíka, Š. Macháča, či ukončenie činnosti M. Kozáka a Tumidalského sa pokúsia vykompenzovať príchodmi Bosniaka Anura Burnazoviča zo Strojára Malacky a Ukrajinca Sergeja Petričenka. Považania nezľavujú zo svojich cieľov a chcú bojovať o medailové pozície.

Bronzový medailista HKM Šaľa slovami svojho klubového šéfa Jozefa Klačka prezentoval skromnejšie ciele: „Chceme sa umiestniť do 6. priečky.“ Šaľania sa dohodli na pokračovaní spolupráce s trénerom Jánom Kolesárom, opustil ich kľúčový hráč Meľnyk (odišiel do nižšej súťaže v Nemecku), ako aj Hricišon, Hájnik, Fodorean, Tymoščuk, Jadroň, S. Mažár. Ich miesta zaujali mladíci Bogár, Prikryl, Prokop, M. Kucsera, Polák, A. Lukačín, Bako a I. Veréb.

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky sa pripravovali v obmedzenom režime, keďže ich hala Milénium prešla rekonštrukciou. Najvýraznejšou posilou mužstva trénera Mareka Bozsókyho je skúsený brankár Michal Meluš. Prvoradou métou je podľa manažéra Tomáša Straňovského prvá šestka a potom sa pokúsiť zabojovať o play-off.

HC Sporta Hlohovec prišiel o niekoľko opôr a vymenil aj trénera, ktorým sa na dva roky s opciou stal Michal Lukačín. „Žiaľ, neudržali sme Bogára, ktorý s Prikrylom zamieril do Šale, Kývalovi sa skončilo hosťovanie, Papp odišiel do Egeru a náš dres si neoblečú ani Tomáš Mažár s Andrejom Smetánkom. Novými hráčmi sú Michal Kosák, Rakús, Macek a Marek Jankovič.

HK Agro Topoľčany (zatiaľ stále platí tento názov klubu, pozn.) prešiel v lete ďalšími hráčskymi zmenami, ktoré nadviazali na zimný odchod opôr. Taktovku v tíme prevzal Martin Múdry, ktorý už nebude mať k dispozícii ani J. Briatku a ukrajinských legionárov Kučera a Petrova. „Nechceme robiť vedu z výsledkov, našou filozofiou je pracovať s odchovancami a mladými chalanmi. Naša hádzaná bude postavená na bojovnosti,“ vyjadril sa prezident klub Martin Miženko.

Šéfa realizačného tímu vymenili aj v ŠKP Bratislava, kde sa ujali kormidla Dušan Baďura ml. spolu s Ľubomírom Oroszom. V kádri ŠKP sa už neobjavia Jakub Prokop, Peter Pčola, Daniel Tobiaš či Boris Sivák, ktorý ukončil kariéru zo zdravotných dôvodov. Medzi príchodmi figurujú brankár Mário Dúha, Daniel Bulla z Modry a Marcel Hamran z Kolárova. „Chceme sa baviť hádzanou. Keď hráči prenesú myšlienky trénerov na ihrisko, budú všetci spokojní. Chceme uhrať prvú šestku a zapracovať do mužstva odchovancov,“ poznamenal zástupca ŠKP Ivo Balint.

V Slovane Modra zostal koučom prezident klubu Miroslav Ochaba. Okrem Bullu prišli Modrania o skúsených Baču, Mišenčíka, Nižnana a Bernera. Z Piešťan získali spojku Marcela Majerníka a talentovaného Miloša Lacenu z Topoľčian. „Nemáme veľké oči. Budeme spokojní, keď sa vyhneme baráži, ideálne by bolo skončiť do 6. – 7. miesta,“ priznal zástupca Modry Vladimír Lackovič.

Nováčik Košice Crows povedú v premiérovej extraligovej sezóne Radoslav Antl s Patrikom Hruščákom. Obaja sa však zrejme objavia aj na palubovke ako hráči. „Keď som pred pár rokmi prišiel na zväz s tým, že chcem vrátiť košickú hádzanú na niekdajšie pozície, tak som od riaditeľa súťaží Petra Brunovského počul vetu: ‚Lepšie je byť prvý na dedine ako posledný v meste.‘ Verím, že keď sme teraz postúpili medzi elitu, nebudeme poslední. Pevne dúfam, že sa tak nestane. Musíme tvrdo pracovať, aby sme boli prínosom pre extraligu a udržali ju pre Košice. Musíme nájsť spoločnú reč a vyhovieť stanoveným podmienkam, aby sme aj o rok mohli pokračovať,“ poznamenal prezident Crows Filip Fabišík. Košický káder vystužili Derviš Birdahič (naposledy Malacky), Maroš Hájnik (Šaľa) a reprezentant SR Tomáš Urban (Grosswallstadt). „Urban zotrvá u nás, kým si nenájde adekvátny zahraničný angažmán,“ dodal Fabišík.

Zdroj: SITA, Foto: Ján Luky

Riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský v rozhovore na TA3

https://www.ta3.com/clanok/1163073/studio-ta3-p-brunovsky-o-starte-slovnaft-handball-extraligy.html

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022