Načítavanie údajov ...

Košice Crows vystúpili zo súťaží

Aktuálny ročník najvyššej slovenskej súťaže v hádzanej mužov nedohrá kompletný tucet družstiev. Pár dní pred začiatkom druhej polovice sezóny sa vedenie klubu Košice Crows, bronzového medailistu z uplynulej sezóny, rozhodlo nepokračovať v sezóne, o čom v stredu informovalo aj Slovenský zväz hádzanej (SZH). Košickú metropolu tak bude v Niké Handball extralige 2021/2022 zastupovať už len HK Košice.

„Na základe písomného oznámenia klubu Košice Crows o vystúpení zo súťaží SZH a KZH chceme informovať, že zápasy tohto klubu v NHE sa neuskutočnia. Prípadom sa ďalej budú zaoberať ŠTK a DK SZH,“ uviedol Peter Brunovský, riaditeľ súťaží SZH.

Hádzanári Košice Crows v NHE figurujú na 10. mieste so ziskom 10 bodov za bilanciu 5 víťazstiev a 11 prehier. Okrem toho boli štvrťfinalistami Slovenského pohára, v ktorom mali na budúcu stredu (9. 2.) hostiť MHC Štart Nové Zámky.

„Počas pandémie sme museli prekonať extrémne náročne situácie, a preto sme – ako aj z množstva ďalších dôvodov – poslali na SZH oficiálny dokument o vystúpení klubu Košice Crows zo súťaží v súťažnom ročníku 2021/2022, a to až do odvolania, respektíve kým pandémia plne neskončí,“ uvádza sa okrem iného v stanovisku košického klubu, ktorého ďalšie fungovanie je podľa uvedeného vyhlásenia do času úplného pominutia pandémie nemožné.

FOTO: Sportnet/ Patrik Fotta

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022