Načítavanie údajov ...

Košická hala už nesie meno Slavomíra Šipoša

Hádzanári prvoligového klubu Košice Crows budú odteraz hrávať svoje zápasy v Hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša. Symbolické „prekrstenie“ haly, ktorá ponesie meno jednej z najvýraznejších osobností košickej hádzanej a legendy, ktorá bola v roku 1978 pri prvom košickom majstrovskom titule a neskôr priviedla značku VSŽ aj k poslednému piatemu zlatu v roku 1999, sa uskutočnilo v stredu.

„Som neskutočne rád, že sa nám toto podarilo zorganizovať. Zároveň som vďačný, že pozvanie prijalo toľko hádzanárov z bývalej éry VSŽ a takto sme si uctili človeka, ktorý urobil nesmierne veľa pre košickú hádzanú. Je to pre mňa veľká česť a pocta, že môžem byť pri tom,“ uviedol pre TV Košice prezident Košice Crows Filip Fabišík.

Pri príležitosti premenovania zmodernizovanej hádzanárskej haly na Alejovej ulici sa uskutočnil exhibičný zápas medzi legendami so súčasnými hráčmi košického tímu. Bývalí hráči TJ VSŽ Košice, medzi ktorými boli napríklad J. Shejbal, R. Štochl, J. Hruščák, J. Kolesár, Pituch, D. Timko, Szalai, Hižnay či Antl, v ňom zdolali Košice Crows 22:21.

Slavomír Šipoš, bývalý tréner reprezentácie Slovenska, odišiel z tohto sveta 31. júla 2008 vo veku 59 rokov.

Autor: SITA, Foto: tvkosice.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022