Načítavanie údajov ...

Kostka od novej sezóny v Novom Veselí

Novým trénerom českého hádzanárskeho klubu TJ Sokol Nové Veselí sa stal Slovák Peter Kostka, ktorý od nachádzajúcej sezóny prevezme účastníka tamojšej extraligy. Kostka nahradí vo funkcii Pavla Hladíka, ten skončil v klube po 20 rokoch práce. S niekdajším koučom bratislavského ŠKP – pôsobil v ňom pri mládeži i v A-tíme mužov ako hlavný kormidelník sa vedenie Nového Veselí dohodlo na trojročnej zmluve.

 

„Predovšetkým som to nečakal. Myslím si, že som patril medzi väčšinu, ktorá si myslela, že Pavel Hladík bude hádzanárskym Alexom Fergusonom. Je to pre mňa česť, keď vás osloví skvele fungujúci klub so športovým progresom. Samozrejme, je to aj obrovská zodpovednosť prevziať družstvo po legende Veselí. Čaká ma obrovská výzva,“ povedal Kostka v rozhovore na klubovom webe českého tímu.

 

Sám seba označil za dieťa ŠKP Bratislava. Zároveň priznal, že sa mu nebude odchádzať ľahko. „Bolo to jedno z mojich najťažších životných rozhodnutí. Sú však výzvy, ktoré sa neodmietajú a práve takou bola ponuka z Nového Veselí. Po dlhých rokoch v ŠKP cítim, že sa potrebujem posunúť za ďalšími výzvami. Veľmi sa však na to teším,“ priznal Kostka, ktorý v roku 2017 ako 33-ročný zažil premiéru vo funkcii hlavného trénera mužského tímu.

 

Kostka prichádza k družstvu, ktorému v tabuľke sezóny 2019/2020 patrila 6. priečka a v jeho kádri sú aj dvaja Slováci Adrián Šimovček a Andrej Parolly. „Som tímový hráč, ktorý si uvedomuje, že úspech je ukrytý v precíznom rozdelení úloh, pravidelnej komunikácii i úprimných vzťahoch. Sokol Nové Veselí má dlhodobé vízie, jasne rozoznateľný genetický kód založený na silnom klubizme, miestnom patriotizme a skvelej práci s mládežou. Nie je to o tom, že príde nejaký Peter Kostka a bude tu realizovať svoje predstavy a klub sa mu prispôsobí. Naopak. Rád pracujem s mladými hráčmi, obdivujem kluby, ktoré sú vybudované od mládeže, a zapojenie vlastných odchovancom do seniorského tímu je ich prioritou. Rovnako sme fungovali v ŠKP Bratislava. Pre mňa bude cťou sa na tomto procese podieľať v Novom Veselí,“ dodal mladý kormidelník so skúsenosťami z pozície asistenta v kadetskej i juniorskej reprezentácii SR.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: ŠKP Hádzaná

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022