Načítavanie údajov ...

Kováčech potiahol Leoben, v Hollabrunne to k bodom nepomohlo

V španielskej Lige Asobal dosiahlo v boji o záchranu dôležité víťazstvo družstvo Puente Genil, ktoré bez aktívneho zapojenia brankára Michala Martina Konečného zdolalo Cangas 33:30 a v tabuľke preskočilo Navu. Tá predĺžila sériu nezdarov prehrou na palubovke tímu Grannolers (29:35), ktorý poskočil už na 2. priečku. Jakub Prokop dal za Navu tri góly, na ktoré potreboval šesť pokusov. Tomáš Smetánka bol pri dvoch strelách stopercentný.

V prvom stretnutí semifinále českej extraligy obhajca z Plzne v zostave bez Mareka Korbela vyhral nad Zubří, ktorý vedie Peter Dávid, rozdielom šiestich gólov 26:20. Pražská Dukla bez Mareka Hlinku nestačila na domácu Karvinú (25:32). V bojoch o 5. – 8 miesto si Brno poradilo s Novým Veselím trénera Petra Kostku 30:26. Za víťazov dal Vladimír Ratkovský jeden gól, za zdolaných sa Andrej Parolly presadil raz a Anur Burnazovič dvakrát, v oboch prípadoch z pokutového hodu. V play-out o záchranu tím Maloměřice Brno podľahol Frýdku-Místku tesne 28:29 a nezískal dôležité boji v boji o záchranu, čo potešilo trénera hostí Daniela Vala a naopak rozosmutnilo domáceho kouča Františka Urbana.

Hádzanári HSC Suhr Aarau si zobrali späť požičané, keď v druhom dueli štvrťfinále švajčiarskej ligy vyhrali na pôde GC Amicitia Zürich 27:23 a vyrovnali stav série na 1:1. Pivot hostí Martin Slaninka neuspel pri jednom zakončení akcie, navyše na konci I. polčasu dostal červenú kartu a zápas nedohral.

V boji o účasť v najvyššej rakúskej súťaži podľahol Sportunion Leoben na palubovke UHC Hollabrunn tesne 23:24 napriek siedmim gólom Mareka Kováčecha (raz bol vylúčený). Jeho spoluhráč Ľubomír Jadroň nefiguroval v zostave.

Marek Hniďák v drese nemeckého treťoligového HC Burgenland odohral pri domácej prehre s TV Bissendorf-Holte (29:31) 16 minút, z troch streleckých pokusov neskóroval a raz bol vylúčený.

V I. rakúskej lige žien si družstvo UHC Müllner Bau Stockerau poradilo s BT Füchse Powersports 27:26. Domáca pivotka Diana Michálková mala v súboji tabuľkových susedov na konte dve vylúčenia, Nicol Nejdlíková skórovala za hostky päťkrát.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.handball-leoben.at/

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022