Načítavanie údajov ...

Kováčech z Leobenu a Ďurček z Topoľčian do Nemecka

Slovenský hádzanársky reprezentant Marek Kováčech prežíva hektické dni. Od začiatku týždňa sa pripravuje s národným tímom SR pred medzištátnymi prípravnými duelmi v Izraeli, medzitým získal nový angažmán a s manželkou očakávajú v blízkom čase prírastok do rodiny. Novinkou je informácia, že od nadchádzajúcej sezóny bude hráčom 1. VfL Potsdam (Postupim, pozn.). S nemeckým treťoligovým klubom sa 29-ročný ľavák dohodol na dvojročnom kontrakte. 1. VfL obsadil v ročníku 2017/2018 šieste miesto v III. bundeslige – skupina Sever.

„Počas mojej doterajšej kariéry som už hrával v rôznych krajinách, ale prestup do Nemecka pre mňa predstavuje výnimočný krok. Mojím cieľom je pomôcť mladému tímu aj medzinárodnými skúsenosťami,“ vyjadril sa pre klubový web Kováčech.

Slovák využiteľný na poste pravej spojky alebo krídla strávil uplynulé tri roky v tíme Union JURI Leoben, s ktorým si v uplynulej sezóne vybojoval hneď po zostupe návrat do najvyššej rakúskej súťaže. Rodák z Bánoviec na Bebravou hrával predtým v Maďarsku za König-Trade Balmazújvárosi KK, Mezökövesdi KC a na Slovensku za Topoľčany. Na konte má aj štarty za reprezentáciu SR.

 

Slovenský hádzanár Martin Ďurček bude od sezóny 2018/2019 pôsobiť v Nemecku. Ako prvú letnú posilu ho na svojej oficiálnej stráne prezentoval klub ESV Lok Pirna. Ďurček prestúpil do tímu z nižsej nemeckej súťaže z HK Agro Topoľčany. Dvadsaťštyriročný pivot bol v uplynulej sezóne členom vicemajstrovského kádra, ktorý vo finále play-off Slovnaft handball extraligy nestačil na Tatran Prešov (1:3 na zápasy). V Pirne bude nosiť dres s číslom 64.

 

07.06.2018, Autor: SITA, Foto: meinbezirk.at

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022