Načítavanie údajov ...

Kreuzlingenu nestačilo ani 11 gólov Škoricovej, prvé víťazstvo Školkovej Nice

Keďže mužská zložka má v ligových súťažiach prestávku pre asociačný termín, v akcii počas týždňa boli len ženské kluby. Hádzanárky OGC Nice Côte d’Azur Handball sa postarali o prekvapenie v stredajšom súboji najvyššej francúzskej súťaže, keď svojho prvého víťazstva v sezóne sa dočkali až v 7. kole. Nečakane uspeli na pôde popredného tímu Paríž 92, kde vyhrali tesne 21:20. Pri triumfe bola aj spojka Martina Školková, ktorá sa vrátila do zostavy a na palubovke dostala priestor na šesť minút.

Súboj druhého s prvým v A-skupine najvyššej ruskej súťaže vyznel pre lídra z Rostova. Zverenky aj asistenta trénera Tomáša Hlavatého vyhrali na palubovke najväčšieho konkurenta CSKA Moskva 27:21 a pripravili mu druhú prehru v sezóne.

Vo švajčiarskej Spar Premium League vyhral Winterthur, kde vypomáha ako asistent trénera Olivera Rotha aj Peter Kukučka (momentálne je na zraze mužskej reprezentácie SR), nad Kreuzlingenom 22:21. Hviezdou duelu bola v drese hosťujúceho HSC Petra Škoricová. Ľavoruká spojka nastrieľala viac ako polovicu gólov svojho tímu. Škoricová skórovala jedenásťkrát zo šestnástich pokusov vrátane jedného premeneného pokutového hodu. Odsedela si dva dvojminútové tresty a dopustila sa štyroch technických chýb.

Turecký Ego Spor Ankara utrpel druhú prehru za sebou, keď na palubovke Kastamonu podľahol vysoko 26:36. Krídelníčka Mária Holešová figurovala na súpiske, ale nedostala sa do hry, keďže pre problém s achilovkou jej radšej dopriali oddych.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/handball.ch

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022