Načítavanie údajov ...

Kukučka by privítal ešte aspoň jeden týždeň prípravy, vyzdvihol prístup hráčov

Slováci už poznajú termíny duelov Euro Cupu

Hádzanári Slovenska zakončili v piatok desaťdňové sústredenie, ktorým zavŕšili decembrovú a januárovú prípravu na budúcoročné majstrovstvá Európy v domácom prostredí. Slováci po nútenom prerušení sústredenia v úvode nového roka pokračovali po desaťdňovej karanténe v tréningovom procese v Bratislave a na záver odohrali dve neoficiálne prípravné stretnutia v Győri s maďarským výberom do 21 rokov (29:27 a 30:24). V tejto súvislosti sme vyspovedali hlavného kouča slovenskej mužskej reprezentácie Petra Kukučku.

Ako sa vám podarilo naplniť vaše zámery počas uplynulých 10 dní prípravy?
– Ja som veľmi spokojný predovšetkým s prístupom chalanov, išli naplno a nič neodflákli. Urobili sme dosť roboty. Aj to bolo potrebné, keďže v decembri to ešte nebola dlhšia súvislá príprava, stihli sme tam len pár tréningov a duel s Českom. Január sme mali naplánovaný v inom rozsahu. Som však rád, že napriek zmene plánov vinou koronavírusu sme teraz absolvovali množstvo tréningových jednotiek. Venovali sme sa nácviku obrany 0-6, niečo sme skúšali aj z vysunutej 1-5 či 1-2-3, ale aj hru v útoku na takýto typ defenzívy. Počas tréningov boli aj kondičné bloky, posilňovanie, pracovali sme na rýchlych nohách, venovali sa aj stabilizačným cvičeniam. Snažili sme sa nielen o potrebnú, ale aj o pestrú náplň tréningov. To sa nám podarilo a môžeme na tom stavať.

Stihli absolvovať všetko, čo ste si predsavzali?
– Našťastie, nič sme tentoraz nemuseli meniť a mohli sme absolvovať všetko naplánované. Samozrejme, neprekážalo by mi, keby sme mali k dispozícii ešte jeden týždeň, aby sme sa mohli venovať napríklad aj hre 5 na 6, 6 na 7, atď. Času však nebolo až tak veľa, bolo by lepšie, keby sme mali k dispozícii tie celé tri týždne, ale som spokojný, že sme mohli absolvovať aspoň tento posledný blok.

Museli ste prihliadať počas tréningov či zápasov na stav hráčov s ohľadom na koronavírus?
– Áno, najmä zo začiatku. Veľa som komunikoval s hráčmi, ktorí prišli krátko po karanténe. Chcel som vedieť, ako sa cítia, keď pociťovali nejaké ťažkosti, mali to hneď avizovať a chvíľu si oddýchli. Dôležité však bolo, že tam boli prítomní, aby takpovediac boli v systéme.

Čo vám ukázala decembrová a januárová príprava z pohľadu herného stavu vášho družstva?
– Vždy je čo zlepšovať, či už v obrane alebo v útoku. Máme dobré fázy, ale potom prídu úseky s problémami. Najmä marec, keď nás preveria nároční súperi, ukáže, ako sme na tom. Tam to už musí klapať. Stále je však pred nami potenciál na zlepšovanie. Chalani musia byť ešte viac koncentrovaní na svoje úlohy a dôležité je, aby na veľa veciach pracovali aj v kluboch.

Do domácich ME zostáva rok, bude konfrontácia so špičkovými tímami v rámci Euro Cupu pre vás vítaná previerka?
– Áno, to bude o niečom inom ako doteraz. Taká prvá ostrá skúška, ktorá nám ukáže, na čom sme. Zároveň aj imitácia ME vzhľadom na nahustený program zápasov. Súboje s Maďarmi, Španielmi a Chorvátmi určite odhalia naše slabiny. V každom z duelov sa pokúsime odohrať čo najlepšiu partiu a byť čo najdlhšie vyrovnaným súperom. Na každé jedno stretnutie musíme byť maximálne pripravení.

Dajú sa očakávať zmeny v zložení kádra na marcový zraz?
– Áno, dúfam, že do tímu pribudnú hráči, ktorí nemohli prísť teraz pre zranenia či vinou koronavírusu. Dúfam, že budem mať sťaženú úlohu, koho nominovať do družstva. Chcel by som mať k dispozícii to najlepšie. Plánujem pozvať 18-členný káder s dvoma brankármi.

Už sú známe termíny našich duelov Euro Cupu. V marci odohrá Slovensko tri duely v priebehu piatich dní a na prelome apríla a mája rovnako tri zápasy, ale už za štyri dni. Čo na to hovoríte?
– My sme sa snažili to zostaviť tak, aby chalani v Euro Cupe zažili podobný program, ako býva na šampionátoch. Aj to bude výzva pre nás, ako sa s tým dokážeme vyrovnať, ako zvládneme únavu z náročného programu. Som rád, že sa predstaviteľom federácií zúčastnených krajín a EHF podarilo dohodnúť tak, že neprídeme o tieto stretnutia so špičkovými súpermi.

Doma sa predstavíme proti Španielom a Maďarom, s Chorvátmi odohráme domáci zápas na ich pôde. Prečo?
– Z logistického hľadiska to bolo takto jednoduchšie, keď máme toľko duelov pokope. Aj tak sa hrá bez divákov, takže atmosféra nehrá teraz nejakú úlohu. Keďže do Chorvátska by sme išli na jeden duel, tak sme sa rozhodli, aby sme nemuseli cestovať hore – dole, že tam odohráme aj druhý. Zároveň sa odtiaľ presunieme rovno do Španielska, čím ušetríme ďalšiu cestu.

Program duelov Slovenska v rámci Euro Cupu 2022:
10. 3 Slovensko – Španielsko
12. 3. Slovensko – Maďarsko
14. 3. Maďarsko – Slovensko

28. 4 Slovensko – Chorvátsko, hrá sa v Chorvátsku
29. 4. Chorvátsko – Slovensko
1. 5. Španielsko – Slovensko

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022