Načítavanie údajov ...

Kukučka má už „áčko“, chce aj licenciu Master Coach

Trénerovi slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Petrovi Kukučkovi v posledný septembrový deň takpovediac odľahlo. Ubudla mu totiž jedna „starosť“ a môže sa teraz už naplno venovať povinnostiam pri národnom tíme SR, nad ktorým oficiálne prevzal taktovku od 1. júna 2019. „V pondelok som zvládol záverečnú skúšku ´áčka v Hamburgu,“ podelil sa Kukučka pre agentúru SITA o dobrú správu zo severonemeckého prístavného mesta, kde sa stal držiteľom trénerskej A-licencie.

Bojnický rodák potreboval ešte skompletizovať proces na jej získanie praktickou skúškou. „Dve písomné i ústnu som už mal úspešne za sebou, takisto som obhájil svoju prácu. V pondelok som mal už len praktickú skúšku, ktorú som absolvoval s hamburským mládežníckym tímom do 19 rokov. Témou skúšky bolo anticipatívne správanie 2-5 v obrane, technika rozvoja a na to som mal hráčom naordinovať základné cvičenia, plus základnú hru. Tréning trval 90 minút,“ priblížil Kukučka náplň praktickej previerky.

Odchovanec považskobystrickej hádzanej, ktorý úspešnú aktívnu hráčsku kariéru ukončil v lete 2015 pre zdravotné problémy, sa s úlohou popasoval k spokojnosti skúšajúcich a zároveň priznal, že to nebolo úplne jednoduché a dostal zabrať. „Zvládol som to dobre, ale aj som sa trochu zapotil. Dať dohromady tréning za 90 minút a predovšetkým to správne rozpísať a rozkresliť. Nemci sú v tomto veľkí pedanti, muselo to všetko sedieť. Vyšlo to a už som držiteľom ´áčka´,“ s potešením a úľavou skonštatoval reprezentačný kormidelník hádzanárov Slovenska, ktorých v závere októbra čaká najbližšie spoločné sústredenie v Bratislave a v januári v Luxembursku turnaj I. fázy kvalifikácie za účasti domáceho národného tímu, Litvy a Faerských ostrovov.

Kukučka však so vzdelávaním ešte neskončil. V budúcnosti má v pláne sa ešte posunúť ďalej a získať ešte vyššiu licenciu. „Samozrejme, budem pokračovať ďalej v štúdiu na tzv. Master Coach. Práve táto úroveň bude totiž pre trénerov reprezentácií a účastníkov Ligy majstrov povinná. Nemci otvárajú štúdium až v roku 2021, takže si budem zisťovať, kedy sa začína cez Európsku hádzanársku federáciu a náš a český zväz,“ prezradil svoje ďalšie plány bývalý vynikajúci tvorca hry národného tímu SR a na klubovej úrovni tímov – švajčiarskeho Kadetten Schaffhausen, nemeckého HSG Nordhorn, maďarského Dunaferru Dunaújváros, Tatrana Prešov a MŠK Považská Bystrica.

Autor: SITA, Foto: https://sk-sk.facebook.com/rushandball.ru/photos/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022