Načítavanie údajov ...

Kukučka očakáva proti Maďarsku reakciu od hráčov a najmä zlepšenie v ofenzíve

Lukáš Urban (spojka SR): „Myslím si, že to bude minimálne taký istý náročný zápas ako proti Španielom“

Po Španieloch, úradujúcich majstroch Európy, zavíta tento týždeň do Bratislavy ďalší popredný európsky hádzanársky tím. V piatok 12. marca sa od 19.00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstavia Maďari. Pre slovenských hádzanárov to bude v rámci Euro Cupu posledné domáce vystúpenie, potom ich čakajú len štyri duely na palubovkách súperov (s Chorvátskom budú oba zápasy na jeho pôde, pozn.).

Maďarsko je naším častým protivníkom. Plánovaný januárový vzájomný prípravný duel sa neuskutočnil, predtým sa oba tímy stretli v súťažnom meraní síl v júni 2019 v kvalifikácii ME 2020, keď pri premiére trénera Petra Kukučku prehrali Slováci v Šali s favoritom tesne 20:21.

„Nebude to ľahšie ako proti Španielom, veď Maďari ich doma v Euro Cupe zdolali. Čaká nás veľmi ťažký zápas. Máme len jeden deň na regeneráciu, tréning či taktickú prípravu. Myslím si, že to bude minimálne taký istý náročný zápas ako proti Španielom,“ tvrdil bezprostredne po stredajšej prehre 18:30 so Španielskom Lukáš Urban hrajúci na poste spojky.

Slováci budú musieť zlepšiť svoj výkon, ak chcú potrápiť maďarského protivníka, ktorý úspešne účinkoval na januárových MS v Egypte. Len tesne mu unikol postup do semifinále a v konečnom poradí obsadil 5. miesto. „V piatok to bude úplne iný zápas. Maďarov poznáme, v ostatných rokoch sme s nimi odohrali viacero dobrých duelov, takže ja očakávam odlišné stretnutie ako so Španielmi a najmä reakciu od našich chalanov,“ poznamenal kouč SR Peter Kukučka a na adresu najbližšieho protivníka ďalej dodal: „Väčšinou preferujú zasunutú obranu 0-6, na ktorú sa dá hrať viacero vecí a nie je tam z nej až taký tlak. Možno, keď si pozrú náš stredajší súboj, tak na nás vytiahnu vysunutú, preto musíme byť pripravení. Predovšetkým v útoku musíme predviesť ďaleko lepší výkon ako v stredu.“

S maďarskou hádzanou majú skúsenosti aj viacerí slovenskí hráči pôsobiaci v tamojšej súťaži. Patrí k nim aj brankár Michal Martin Konečný z Grundfosu Tatabánya. „V reprezentácii je zopár mojich spoluhráčov, tak už aj v klube sme sa trochu podpichovali. Bude záležať na našom výkone a závisieť od našej defenzívnej činnosti, čo je naša silnejšia stránka. Ak bude všetko šliapať v obrane, nejaké góly určite dáme. Ja len dúfam, že to bude dobrý a vyrovnaný zápas.“

Pre zverencov Istvána Gulyása to bude v piatok proti SR tretí a v nedeľu v odvete v Győri štvrtý duel v Euro Cupe 2022. V novembri zdolali Španielov (32:29) a prehrali v Chorvátsku (27:31). „Pozorne budeme sledovať stredajšiu konfrontáciu Slovákov so Španielmi, čo nám pomôže v príprave na piatkový a nedeľňajší zápas,“ skonštatoval pred pár dňami Gulyás, ktorému bude pre koronavírus chýbať Richárd Bodó, k dispozícii nebudú napríklad ani Bence Bánhidi, Zsolt Balogh a Ádám Borbély. V podľa štatistík na stránke Maďarského hádzanárskeho zväzu pôjde o 34. vzájomný súboj, z ktorých Maďari vyhrali dvadsaťštyri, Slováci päť a štyrikrát sa zrodila remíza.

Euro Cup 2022 – 3. kolo:
piatok 12. 3. o 19.00 h (Bratislava): Slovensko – Maďarsko

Tabuľka Euro Cupu 2022:
1. Chorvátsko 2 2 0 0 62:55 4
2. Španielsko 3 1 0 2 87:81 2
3. Maďarsko 2 1 0 1 59:60 2
4. Slovensko 1 0 0 1 18:30 0

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022