Načítavanie údajov ...

Kukučka povedie HC Kriens-Luzern

Peter Kukučka si druhýkrát v kariére vyskúša angažmán v najvyššej švajčiarskej súťaži mužov. Od novej sezóny 2022/2023 povedie hádzanárov HC Kriens-Luzern. Tridsaťdeväťročný kormidelník podpísal s modro-bielymi dvojročný kontrakt. Kukučka naposledy viedol mužskú reprezentáciu Slovenska, na lavičke ktorej skončil v 22. marca po neúspechu v 1. kole play-off kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 v Poľsku a Švédsku. Jeho zverenci vtedy neprešli cez Belgičanov. V Topoľčanoch síce vyhrali 28:26, ale v odvete v Hasselte prehrali 26:31 a nezískali miestenku na šampionát. V januári sa so Slovákmi predstavil na domácich ME, kde obsadili 18. miesto.

„V Petrovi Kukučkovi sme našli vynikajúceho človeka, ktorý spĺňa naše požiadavky a perfektne sa hodí do nášho klubu. Má svoju vlastnú hernú filozofiu a jasné predstavy,“ vysvetlil výber nového hlavného trénera predseda predstavenstva Hanspeter Würmli. „Teším sa na túto výzvu v ambicióznom klube a na každodennú prácu s mužstvom a mojím realizačným tímom. Máme sľubnú zmes etablovaných a skúsených hráčov, ale aj početnú skupinu talentovaných mladých hráčov. Veľkú dôležitosť prikladám disciplíne a fyzickej zložke. Mám tiež jasnú predstavu o tom, kam by naša spoločná cesta mala viesť,“ uviedol na klubovom webe považskobystrický rodák, ktorý ako nástupca Gorana Perkovaca začne s novými zverencami pracovať od 20. júla. Kukučka spolu s asistentom Thomasom Zimmermannom a trénerom brankárov Peterom Langom majú z Luzernu po neúspechu v podobe 6. miesta v dlhodobej časti a vypadnutiu vo štvrťfinále play-off spraviť jedného kandidáta na zisk titulu. „Od prvého dňa sa chcem dobre prezentovať, dobre trénovať a každý duel vyhrať. Potom môžeme niečo dosiahnuť,“ poznamenal Slovák. Pomôcť mu má aj hviezdna posila z bundesligy Andy Schmid.

Kukučkovou poslednou zastávkou v aktívnej hráčskej kariére bol švajčiarsky tím Kadetten Schaffhausen, kde pôsobil v rokoch 2009 – 2015. Ako tvorca hry bol kľúčovou postavou pri zisku piatich švajčiarskych titulov a dvoch triumfov v národnom pohári. „V Schaffhausene som zažil veľa krásnych chvíľ a môžem sa obzrieť za šiestimi úspešnými rokmi,“ zaspomínal si Kukučka, ktorého dlhodobé problémy s chrbtom prinútili ukončiť v lete 2015 pôsobenie vo vrcholovom športe. Pri jeho predstavovaní v novom klube nezabudli pripomenúť, že ako výnimočný talent zanechal stopu aj v reprezentácii Slovenska s bilanciou 410 gólov v 111 vystúpeniach.

V aktívnej trénerskej kariére sa v roku 2017 tešil z majstrovských titulov s družstvom do 19 rokov i A-mužstvom Kadetten Schaffhausen. Po necelom roku na lavičke Kadetten (február – december 2017) a necelých troch v slovenskom národnom tíme (jún 2019 – marec 2022) sa vracia späť na mužskú klubovú scénu. V ostatnom období až do konca aktuálnej sezóny zastával vo voľnom čase pozíciu asistenta kouča Olivera Rotha pri ženách Yellow Wintethur, ktoré sa po deviatich rokoch opäť dostali do top 4 vo Švajčiarsku.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: luzernerzeitung.ch

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022