Načítavanie údajov ...

Kukučka už nie je tréner slovenskej mužskej reprezentácie

Pôsobenie Petra Kukučku v pozícii hlavného trénera hádzanárov Slovenska sa skončilo. Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (VV SZH) v utorok 22. marca rozhodol per rollam o jeho odvolaní z funkcie. Stalo sa tak tri dni po neúspechu v 1. kole play-off kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 v Poľsku a Švédsku, v ktorom Kukučkovi zverenci neprešli cez Belgičanov. V Topoľčanoch síce vyhrali 28:26, ale v odvete v Hasselte prehrali 26:31 a nezískali miestenku na šampionát.

„S trénerom reprezentácie mužov Petrom Kukučkom sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Jeho odvolanie dnes potvrdili jednomyseľne členovia výkonného výboru SZH. Petrovi a celému realizačnému tímu by sme sa chceli poďakovať za vyše dva a pol roka odvedenej práce. Momentálne pripravujeme novú koncepciu a víziu fungovania reprezentačných družstiev Slovenska na obdobie 2022 – 2026, ktorou sa budeme podrobne zaoberať na zasadnutí VV SZH vo štvrtok 7. apríla 2022. Následne si zoberieme čas na to, aby sme k tejto koncepcii našli vhodného kandidáta na post reprezentačného trénera mužov,“ uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša.

Tridsaťdeväťročný považskobystrický rodák viedol národný tím mužov SR oficiálne od 1. júna 2019, keď vystriedal Dána Heineho Ernsta Jensena. Najskôr dokončil po svojom predchodcovi neúspešnú kvalifikáciu ME 2020, následne sa mu s reprezentáciou nepodarilo postúpiť z I. fázy kvalifikácie MS 2021, potom účinkovalo družstvo v Euro Cupe, kde bez bodu obsadilo v kvalitnej konkurencii Španielska, Maďarska a Chorvátska posledné miesto. Na januárových domácich majstrovstvách Európy 2022 sa v Košiciach Slováci radovali z historicky prvého víťazstva na kontinentálnom šampionáte, keď zdolali Litovčanov 31:26, ale nepodarilo sa im postúpiť zo základnej skupiny do hlavnej fázy a v konečnom poradí ME obsadili 18. priečku. Vzápätí sa im otvorila šanca preniknúť po 12 rokoch opäť na svetový šampionát, keď Európska hádzanárska federácia suspendovala Rusko ako ich potenciálneho súpera v 2. kole kvalifikácie. Stačilo prejsť cez Belgicko a Slovensko by sa tretíkrát predstavilo na MS.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022