Načítavanie údajov ...

Kukučku teší forma Potiska, mrzí zranenie Kalafuta

Slovenskí hádzanári budú v strede obrany  pri výpadkoch pivotov hľadať najlepšiu dvojičku

Bez kapitána reprezentácie Ľubomíra Ďuriša sa musia zaobísť hádzanári Slovenska v decembrovej časti prípravy, ktorej súčasťou bude aj medzištátne priateľské stretnutie s Čechmi v Trenčíne (29. 12. o 16.00 h, priamy prenos Dvojka RTVS). „Ľubo sa ospravedlnil z rodinných dôvodov. Konzultoval som to s ním, nechcel v náročnej situácii, ktorú priniesol život, nechať manželku samu. Uvidíme, ako to bude a kedy sa k nám bude môcť pripojiť,“ uviedol pre slovakhandball.sk hlavný tréner SR Peter Kukučka, ktorému z pôvodnej nominácie chýbajú aj dvaja pozitívni na COVID-19 – pivot Šimon Macháč a spojka Jakub Dani.

V závere kalendárneho roka nebudú s národným tímom ani hráči pôsobiaci v Nemecku. Z nich chodia dobré správy najmä o strednej spojke ThSV Eisenach Martinovi Potiskovi. „Sledujem jeho počínanie v druhej bundeslige. Komunikujem aj s jeho klubovým trénerom. S Martinom sú veľmi spokojní. Má veľkú minutáž, na ihrisku je často aj v náročných situáciách, z čoho môže potom ťažiť aj reprezentácia. Je dobré, že chytil formu. Dôležité je to aj z pohľadu národného tímu. Dúfam, že mu to vydrží,“ zaželal si Kukučka, ktorého nepotešila informácia o zranení pivota Dominika Kalafuta z HSG Nordhorn-Lingen.

„Pred týždňom som s ním hovoril. Spôsobil si ťažký výron členka a odtrhol si väzy v členku. O pár dní podstúpi ďalšie kontrolné vyšetrenia. Takéto zranenie si klasicky vyžaduje pauzu na šesť až osem týždňov, ale nechali sme to otvorené, že si ešte zavoláme. Osobne si myslím, že nám nebude môcť pomôcť v troch januárových blokoch, keďže nebude až tak ďaleko v procese rekonvalescencie a dostatočne fit. Nechcem urýchliť jeho návrat. Podstatné je, aby sa dal do poriadku. Dominik dostáva v klube dostatok príležitostí a tiež sú s ním spokojní. Na palubovke trávil veľa času a mal aj veľmi dobrú formu. Zranenia však patria k športu. Z nášho pohľadu je to škoda, že opäť nebudeme kompletní. Budeme pracovať s tými, čo prídu. Aj keď opakujem, že ešte nie je vylúčený ani príchod Kalafuta. Uvidíme, ako sa bude cítiť. Pri poslednom takomto zranení na druhej nohe absentoval podľa vlastných slov len tri týždne. Ak bude chcieť, môcť a pustia ho aj z klubu, nebudem proti, ale nútiť ho určite nebudeme,“ priblížil šéf realizačného tímu hádzanárskej reprezentácie Slovenska.

Ten má na decembrový zraz vo výbere duo pivotov Martin Slaninka – Boris Rešovský, ale výpadok Šimona Macháča s Dominikom Kalafutom mu narušil plány. „Macháčovi končí koncom roka karanténa, keď bude v poriadku, tak by sa začiatkom januára k nám azda mohol pripojiť. Páčila sa mi jeho spolupráca so Slaninkom na postoch ´zadákov´. Tam budeme teraz musieť využiť alternatívy s Kubom Mikitom či Lukášom Urbanom ako šéfmi obrany. Zapracujeme na tom a pokúsime sa nájsť najlepšiu dvojičku. Uvidíme, ako sa to vyvinie. V pláne je aj zmena systému obrany z 0-6 na vysunutú či posunutú alebo na 1-2-3,“ dodal Kukučka.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022