Načítavanie údajov ...

Kvarteto kandidátov na najprestížnejšiu klubovú trofej

V Kolíne nad Rýnom sa začiatkom týždňa rozhodne o víťazovi Ligy majstrov 2019/2020

Hádzanárska Liga majstrov bude mať v sezóne 2019/2020 víťaza len v kategórii mužov. Zavŕšenie ženskej časti súťaže napriek snahe o preloženie jej vyvrcholenia zmarila pandémia koronavírusu, mužská elita absolvuje turnaj Final 4 v závere tohto kalendárneho roka. Jeho tradičným dejiskom bude LANXESS aréna v nemeckom Kolíne nad Rýnom, ktorá v dňoch 28. – 29. decembra 2020 privíta kvarteto ašpirantov na celkový triumf.

Ich menoslov tentoraz neurčila vyraďovacia časť, ktorú nedovolil odohrať COVID-19. Európska hádzanárska federácia (EHF) vzápätí rozhodla, že prvé dve družstvá z A a B-skupiny základnej fázy sa priamo kvalifikovali na turnaj Final 4. Úradujúci víťaz LM Vardar Skopje tak nemôže obhajovať svoj lanský titul. Záverečný turnaj sa v pôvodnom májovom a ani v prvom náhradnom augustovom termíne neuskutočnil, a tak príde v bojoch o prestížnu trofej na rad tretia šanca. Jej načasovanie je medzi ligovými súťažami a prípravou národných tímov na januárový vrchol – majstrovstvá sveta v Egypte.

V prvom semifinále 60. ročníka najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže mužských klubov (27. edície LM) sa v pondelok od 18.00 h stretne rekordný šampión LM Barca s lanským finalistom – tímom Paríž St. Germain HB. Kataláncov favorizuje aj vzájomná bilancia, keď si s Parížanmi poradili v piatich zo šiestich duelov v LM. „Na Final 4 sme čakali dlhé mesiace s veľkou dávkou neistoty. Dočkali sme sa a teraz už chceme hrať. Prišli sme v dobrej forme, ale na celkový triumf môže pomýšľať ktorýkoľvek zo štyroch klubov. My však veríme, že sa domov vrátime s víťaznou trofejou,“ uviedol na webe EHF barcelonský kapitán Raúl Entrerríos.

Trojnásobný víťaz THW Kiel bude od 20.30 h čeliť štvornásobnému finalistovi Telekomu Veszprém. Oba tímy sa stretli v semifinále 2014 (vyhral Kiel), 2015 a 2016 (Veszprém), ale následne ťahali za kratší koniec vo finále. V aktuálnej sezóne proti sebe nastúpili v októbri, keď si po remíze 31:31 body podelili v najlepšom zápase aktuálneho priebehu ročníka. Bol to prvý nerozhodný výsledok v doterajšej vyrovnanej bilancii, v ktorej Veszprém uspel 11-krát, Kiel 10-krát.

V utorok príde na najskôr od 18.00 h na rad duel o 3. miesto a následne od 20.30 h finále.

Program turnaja Final 4 Ligy majstrov hádzanárov 2019/2020 v Kolíne nad Rýnom (Nem.):
pondelok 28. decembra na Sport2
semifinále: 18.00 h Barca (Šp.) – Paríž St. Germain HB (Fr.), 20.30 h THW Kiel (Nem.) – Telekom Veszprém HC (Maď.)

utorok 29. decembra na Sport1
zápas o 3. miesto: 18.00 h zdolaní semifinalisti, finále: 20.30 h úspešní semifinalisti

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/FCBHandbol/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022