Načítavanie údajov ...

Lancz a Jakubisová pri streleckej chuti

V mužských ligových súťažiach sa tento týždeň pauzuje pre povinnosti reprezentačných tímov, ale hádzanárky boli v akcii vo svojich kluboch aj v strede týždňa.
V maďarskej lige sa Mosonmagyaróvár dostal na 5. miesto pred Siófok, keď vyhral nad Kisvárdou bez zranenej Veroniky Habánkovej vysoko 36:26. Výraznou mierou k tomu prispela slovenská ľaváčka Barbora Lancz. Tá za necelú polhodinu na palubovke dala šesť gólov, pričom vystrelila len sedemkrát. Premenila aj jeden pokutový hod. Siófok bez Simony Szarkovej podľahol na palubovke MTK Budapešť 24:26 a prehru utrpelo aj družstvo Szombathelyu s Viktóriou Györiovou, keď nestačilo na Vác 26:37.
Pri streleckej chuti bola aj Lýdia Jakubisová. Nestarnúca pravá krídelníčka Thüringeru HC prispela k vysokej výhre nad Blomberg-Lippe 40:25 v I. bundeslige šiestimi presnými zásahmi, na ktoré potrebovala takisto ako Lancz iba sedem pokusov.
Vo Švajčiarsku bol Peter Kukučka pri prehre Winterthuru v skupine o titul s LC Brühl Handball (25:35), na strane víťaziek tentoraz chýbal v realizačnom tíme Ľubomír Švajlen. V skupine o účasť v I. lige si HSC Kreuzlingen poradil s domácim GC Amicitia Zürich presvedčivo 33:20. Svoj podiel mali na triumfe aj Slovenky – Petra Škoricová i Mária Olšovská skórovali trikrát zo štyroch striel. Škoricová bola dvakrát vylúčená a Olšovská sa dopustila dvoch technických chýb.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://mkcse.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022