Načítavanie údajov ...

Lancz so štyrmi, Jakubisová a Školková s troma gólmi

Bez slovenského zastúpenia bude štvrťfinále Európskej ligy mužov 2021/2022. Francúzsky USAM Nimes Gard síce zdolal v odvete Gorenje Velenje 35:30, ale na slovinskej pôde predtým podľahol 22:29, a tak sa účinkovanie tímu Teodora Paula skončilo. Slovenský brankár si pripísal jeden neúspešný zákrok.

V Nemecku sa Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom po výhre nad Lemgom 29:25 prepracovalo už na 5. priečku. Bergischer HC bez Csabu Szücsa ml. podľahol v Erlangene (23:30).

V českej extralige ja na prahu vyradenia majstrovská Plzeň, ktorá podľahla v Brne 22:23 a vo štvrťfinálovej sérii prehráva 1:2. Za domácich Vladimír Ratkovský a ani Marek Korbel za hostí neskórovali.

V maďarskej lige prišiel Siófok o päťzápasovú šnúru výhier, keď na palubovke Ferencvárosu podľahol 21:30. Simona Szarková dala dva góly zo šiestich striel, nepremenila dva pokutové hody. Mosonmagyaróvár len tesne nestačil na lídra z Győru (33:35), pričom Barbora Lancz bola autorkou štyroch domácich gólov, na ktoré potrebovala šesť pokusov. Odpykala si aj jedno vylúčenie.

Cenné víťazstvo dosiahli hádzanárky Nice, ktoré si doma poradili s Nantes 26:23. Martina Školková odohrala 55 minút a z piatich pokusov sa presadila trikrát.

Nemecký Thüringer HC vyhral u predposledného Zwickau 24:22 a je stále v hre o 3. priečku v I. bundeslige. Lýdia Jakubisová mala stopercentnú úspešnosť. Gólom sa skončili všetky tri jej strelecké pokusy, na konte mala aj jednu technickú chybu.

V rakúskej lige tím Stockerau s jednogólovou strelkyňou Dianou Michálkovou vyšiel naprázdno v súboji s druhým Atzgersdorfom (24:31).

Hráčky Winterthuru s Petrom Kukučkom na lavičke odohrali v skupine o titul vo Švajčiarsku dva domáce duely – s Zugom prehrali o dva góly 28:30 a s LC Brühl Handball, kde pôsobí v realizačnom tíme Ľubomír Švajlen, šesťgólovým rozdielom (27:33).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Steffen Prößdorf/stepro.foto, thueringer-hc.de

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022