Načítavanie údajov ...

Lapajne a Butorac v najlepšej sedmičke SEHA League za október

Druhá najlepšia sedmička v 8. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom League nezostala bez zástupcov Tatrana Prešov. Do All Star tímu za október sa dostali dvaja zástupcovia úradujúceho slovenského majstra. Svojimi výkonmi upútali zostavovateľov hviezdneho tímu legionári Januš Lapajne a Bruno Butorac.

Dvadsaťtriročný Slovinec Lapajne bol blízko k zisku ocenenia pre najužitočnejšieho hráča. Na poste strednej spojky umne dirigoval hru Tatrana, pričom v októbrových vystúpeniach dosiahol 30 gólov a 18 asistencií. Chorvát Butorac dostal nomináciu na post pravej spojky. Svoj najlepší duel odohral proti Nexe Našice, keď sa pri víťazstve 26:24 podieľal s 9 gólmi a 5 asistenciami na viac ako polovici presných zásahov svojho družstva, ktoré uštedrilo súperovi prvú prehru v sezóne.

Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za október sa dostali zástupcovia šiestich klubov. Okrem Tatrana Prešov v nej má dvojnásobné zastúpenie aj PPD Záhreb (Kastelic, tréner Červar). Po jednom hráčovi sú v ňom zo srbských tímov Vojvodina Nový Sad (Grozdanič), Železničar 1949 Niš (Sretenovič), macedónskeho Metalurgu Skopje (Tokič) i chorvátskeho Nexe Našice (Šipič). Nikto nezopakoval svoje zaradenie do elitného výberu zo septembra.

All Star tím SEHA Gazprom League za október 2018:
brankár Urh Kastelic (PPD Záhreb) – ľavé krídlo Miloš Grozdanič (Vojvodina Nový Sad), ľavá spojka Stevan Sretenovič (Železničar 1949 Niš), stredná spojka Januš Lapajne (Tatran Prešov), pivot Marin Šipič (Nexe Našice), pravá spojka Bruno Butorac (Tatran Prešov), pravé krídlo Ante Tokič (Metalurg Skopje), tréner Lino Červar (PPD Záhreb)

Autor, Foto: SIT

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022