Načítavanie údajov ...

Lauge z Veszprému najužitočnejším hráčom Final 4 SEHA ligy

Hádzanári Telekomu Veszprém zvíťazili v 11. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“, ale v All-Star tíme turnaja Final 4 v chorvátskom Zadare, kde vo finále otočili v závere duel proti PPD Záhreb (32:30), má najpočetnejšie zastúpenie zdolaný finalista. Štyria hráči chorvátskeho klubu sa vďaka hlasom zástupcov médií dostali do hviezdnej zostavy záverečného turnaja sezóny 2021/2022 – brankár Aljaž Panjtar, ľavý krídelník Timur Dibirov, ľavá spojka Zvonimir Srna a Jakov Gojun ako defenzívny špecialista. Záhrebčanov dopĺňa trojica z Veszprému – stredná spojka Kentin Mahé, pravý krídelník Mikita Vailupau a Rasmus Lauge, ktorý si odniesol ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča turnaja, ako aj duo z Eurofarmu Pelister Bitola – pivot Žarko Peševski a pravá spoka Oussama Hosni.
Vailupau sa medzi najlepšími ocitol takisto ako pred rokom. Lauge je v poradí jedenástym rôznym najužitočnejším hráčom Final 4 SEHA ligy a piaty z Veszprému po Chemovi Rodríguezovi (2015), Momirovi Iličovi (2016), Rodrigovi Corralesovi (2020) a Petarovi Nenadičovi (2021).
Osem krajín je zastúpených medzi 9 ocenenými hráčmi z troch klubov (Veszprém, Záhreb, Pelister Bitola). Iba Chorvátsko má dvoch laureátov, po jednom sú z Dánska, Slovinska, Bieloruska, Ruska, Severného Macedónska, Tuniska a Francúzska. Slovensko medzi nimi chýba. Tatran Prešov, tradičný účastník SEHA ligy od jej založenia, na vyvrcholení súťaže neštartoval, v konečnom poradí sa delil o 5. – 8. miesto.

All-Star tím Final Four 11. ročníka SEHA Gazprom League v Zadare:
brankár Aljaž Panjtar (PPD Záhreb) – ľavé krídlo Timur Dibirov (PPD Záhreb), ľavá spojka: Zvonimir Srna (PPD Záhreb), stredná spojka Kentin Mahé (Telekom Veszprém), pravá spojka Oussama Hosni (Eurofarm Pelister), pravé krídlo Mikita Vailupau (Telekom Veszprém), pivot Žarko Peševski (Eurofarm Pelister)
defenzívny špecialista: Jakov Gojun (PPD Záhreb)
najužitočnejší hráč: Rasmus Lauge (Telekom Veszprém)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: kolektiffimages, http://www.seha-liga.com/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022