Načítavanie údajov ...

Len kvalitné výkony nám dajú šancu na úspech proti Švédsku, tvrdia Slovenky

Mária Holešová (krídelníčka hádzanárskej reprezentácie SR): „Musíme podať dva maximálne koncentrované výkony a dodržiavať do bodky taktiku trénera, inak proti takýmto silným súperom nemôžeme uspieť“

Hádzanárky Slovenska od sobotňajšieho podvečera poznajú meno svojich súperiek v boji o budúcoročný svetový šampionát žien v Japonsku. Parížsky žreb im prisúdil Švédky, ktoré na majstrovstvách Európy 2018 skončili šieste. Tréner Ján Packa bol po žrebe spokojný, jeho zverenky si uvedomujú silu švédskej ženskej reprezentácie, ale vopred sa nevzdávajú.

„Výsledok žrebu nás určite postavil do role outsidera, keďže Švédsko patrí medzi hádzanársku špičku. Tento dvojzápas nám nastaví reálne zrkadlo, ako sme na tom skutočne z výkonnostnej stránky. Bude to veľmi ťažké, ale nie nemožné. Každý zápas sa začína od 0:0 a s každým súperom sa dá hrať. Budeme však musieť podať dva maximálne koncentrované výkony a dodržiavať do bodky taktiku trénera, inak proti takýmto silným súperom nemôžeme uspieť. Každá jedna nedisciplinovaná chyba totiž býva potrestaná gólom. Každopádne spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme postúpili. Do dvojzápasu určite nepôjdeme s vopred zvesenými hlavami a porazeneckou náladou, ale naopak, o miestenku na svetový šampionát sa určite pobijeme,“ odhodlane vyhlásila krídelníčka Mária Holešová z chorvátskej Podravky Koprivnica.

Skúsenosti so švédskou hádzanou má z pôsobenia v tejto krajine Monika Rajnohová, ktorá si istý čas zahrala za tím Skara HF. „Jednoznačne nás nečaká ľahký súper a pravdupovediac som verila, že nám žreb bude viac priať a pošťastí sa nám pri výbere protivníka dostať napríklad Slovinky. Myslím si však, že nedostali sme ani nezdolateľného súpera. Samozrejme, Švédsko má obrovskú kvalitu najmä v spojkovom rade, čo predviedlo aj na kontinentálnom šampionáte vo Francúzsku. V kádri majú výborné somatotypy, veľmi šikovné hráčky s dobrou obranou a prechodom do prvej vlny. Mozog a celkovo najskúsenejšia hráčka, ktorá tvorí celú hru, je Isabelle Gulldénová. My musíme zapracovať ešte na veľa veciach, ale verím že predvedieme peknú hádzanú,“ poznamenala M. Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), ktorá je z čias trénerského pôsobenia Packovho predchodcu Dušana Poloza jednou z pamätníčok vzájomného súboja Sloveniek so Švédkami na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. Severanky vtedy v rámci štvrťfinálovej skupiny vyhrali v Záhrebe 31:22.

Rok predtým si oba tímy zmerali aj v dvoch prípravných dueloch. V Skövde (35:26) i v Jönköpingu (35:25) sa tešili z víťazstiev tiež švédske hádzanárky. Vtedy figurovala vo výbere SR aj brankárka Adriana Medveďová, ktorá by mohla čeliť švédskym strelkyniam v prípade dôvery od trénera aj v stretnutiach II. fázy kvalifikácie (play-off), ktorú sú na programe 31. mája – 2. júna, resp. 4. – 6. 6. 2019. „Ja osobne som si pred žrebom želala, aby sme sa vyhli severským družstvám. Severanky patria a vždy patrili medzi svetovú špičku. Švédske hádzanárky hrajú v kvalitnych družstvách, takže nás určite nič ľahké nečaká, ale každý zápas sa začína od 0:0. Dôležité bude zvládnuť úvodný duel na pôde Švédska a potom môže byť našou malou výhodou práve domáca odveta, v ktorej dúfam, že nám aj diváci pomôžu k čo najlepšiemu výsledku,“ uviedla pre agentúru SITA brankárka rumunského Minaur Baia Mare A. Medveďová.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022