Načítavanie údajov ...

Liga majstrov bez Tatrana Prešov

Najprestížnejšia európska klubová súťaž v hádzanej bez slovenských zástupcov

Európske pohárové súťaže klubov sa od novej sezóny budú hrať v novom formáte. Výnimkou nie je ani najprestížnejšia súťaž Liga majstrov, ktorá bude v ročníku 2020/2021 bez slovenského zástupcu.
O účasť v LM mužov prejavilo do 9. júna záujem 24 tímov zo 16 krajín, medzi ktorými nefiguruje slovenský šampión Tatran Prešov. Registrácia klubov automaticky neznamená aj účasť v prestížnej súťaži, kompletný menoslov účastníkov potvrdí exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v piatok 19. júna.

V sezóne 2020/2021 bude v LM účinkovať už len 16 tímov rozdelených do dvoch osemčlenných skupín. Istotu účasti má v tejto chvíli desať klubov: HC PPD Záhreb (Chor.), Aalborg Haandbold (Dán.), Barca (Šp.), Paríž St. Germain Handball (Fr.), THW Kiel (Nem.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), Telekom Veszprém (Maď.), HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.), PGE Vive Kielce (Poľ.), FC Porto (Portug.). Zo zostávajúcej štrnástky uchádzačov na základe posúdenia rôznych vopred stanovených kritérií (hala, TV, diváci, výsledky v minulosti,…) vyberie skupina zostavená EHF zvyšných 6 účastníkov.

EHF eviduje 21 registrácií do Ligy majstrov žien 2020/2021. Zoznam účastníkov potvrdí takisto ako u mužov v závere týždňa, pričom deväť klubov si už môže vydýchnuť, keďže ich štart v LM je potvrdený: Team Esbjerg (Dán.), Odense Haandbold (Dán.), Metz (Fr.), Borussia Dortmund (Nem.), Györi Audi ETO KC (Maď.), WHC Budučnost Podgorica (Č. Hora), Vipers Kristiansand (Nór.), SCM Ramnicu Valcea (Rum.), Rostov nad Donom (Rus.). Medzi adeptmi na zostávajúcich sedem miesteniek je aj český šampión DHK Baník Most, v ktorom pôsobia aj slovenské hádzanárky. Majster SR Iuventa Michalovce medzi nimi nefiguruje.

Žreb skupinovej fázy LM v kategórii mužov i žien bude v stredu 1. júla 2020 vo Viedni.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022