Načítavanie údajov ...

Ligový výber reprezentantov v zápasových testoch proti ŠKP Bratislava a Balatonfüredu

Slovenská mužská hádzanárska reprezentácia má v týchto dňoch na programe krátky dvojdňový kontrolný zraz v Bratislave, ktorý je určený predovšetkým pre mladých hráčov pôsobiacich prevažne v kluboch z najvyššej domácej súťaže. Tréner Peter Kukučka nominoval 18-členný káder, ktorý sa zišiel v nedeľu večer.

„Ide o ligový výber. Cieľom tohto zrazu bolo vidieť v akcii mladých chalanov. Je totiž niečo iné sledovať ich naživo ako len cez internet v zápasoch klubových tímov alebo len na základe referencií. Chceli sme si to vyhodnotiť, vyselektovať, s ktorými môžeme počítať už v októbri alebo v nadchádzajúcej kvalifikácii. Už prvý tréning mám v tomto smere veľa ukázal,“ uviedol hlavný kouč mužov SR, ktorý priblížil aj program sústredenia: „V pondelok sme mali dvojhodinový tréning, podvečer sme si zahrali proti bratislavskému ŠKP. V utorok predpoludním ďalší tréning a následne cestujeme do Maďarska, kde nastúpime proti Balatonfüredu. Takéto zrazy budeme mávať pravidelne, uvidím hráčov každý mesiac. Je to dôležité, aby sa chalani stretávali a rozvíjali spoluprácu dvojíc či trojíc.“

Prvýkrát od Kukučkovho nástupu do funkcie sa zišiel kompletný trénerský tím s asistetmi Radoslavom Antlom, Danielom Valom a trénerom brankárov Milošom Puterom. „Spolupráca funguje bez problémov. Miloš sa venuje brankárom, Rado krídelníkom a my s Danom spojkám. Je tu veľa práce, chalani potrebujú dostať veľa podnetov. Keď sme mali reprezentačnú akciu v júni, tak sme tu boli len s Radom a nedá sa stihnúť všetkých takpovediac obslúžiť. Aj preto som chcel mať široký realizačný tím. Je dobré, že už pracujeme v tomto zložení,“ pochvaľuje si hlavný kouč reprezentácie hádzanárov SR.

Tí budú mať najbližší zraz od 21. do 28. októbra na východe republiky. „Zakončíme ho dvojzápasom v Rumunsku. V najbližších dňoch by sa to malo potvrdiť. Je to asociačný termín, takže budú k dispozícii aj legionári. Mal by to byť káder, s ktorým počítame v januárovej kvalifikácii,“ prezradil Kukučka, ktorý sa vyjadril aj k potvrdeniu Luxemburska za organizátora turnaja 1. kvalifikačnej skupiny (10. – 12. 1. 2020) v I. fáze európskej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte za účasti aj tímov Slovenska, Litvy, Faerských ostrovov a domáceho družstva: „Zobral som to ako fakt. Litva to nechcela, my sme boli až štvrtí v poradí. V každom prípade sa to tam pokúsime uhrať. Chceme postúpiť, celá príprava k tomu smeruje. Verím, že chalani sa nezrania, keďže nemáme až takú širokú základňu, a vo svojich kluboch budú mať dostatočnú minutáž, aby sa herne cítili dobre.“

Zoznam nominovaných hráčov na sústredení hádzanárskej reprezentácie mužov SR v Bratislave (15. – 17. 9. 2019):
brankári: Michal Martin Konečný (HKM Šaľa), Lukáš Gálik (HC Sporta Hlohovec)
hráči: Mikuláš Kucsera, Jakub Prokop, Tomáš Bogár (všetci HKM Šaľa), Martin Briatka, Anton Hároník, Anur Burnazovič (MŠK Považská Bystrica), Vladimír Ratkovský, Tomáš Kysel (obaja ŠKP Bratislava), Vladimír Cvičela (HC Sporta Hlohovec), Patrik Hruščák, Derviš Birdahič, Vladimír Guzy, Tomáš Urban (všetci Košice Crows), Marek Hniďák (TJ Slavoj Trebišov), Jakub Dani (HŠK ŠG Košice), Gabriel Papp (Eger Eszterházy SZSE/Maď.), Anton Kasagranda (Union Korneuburg)

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022