Načítavanie údajov ...

Ligy môžu pokračovať, maximálne s 50 aktérmi vrátane divákov alebo úplne bez divákov

Hromadné akcie sú zakázané, ale len nad 50 ľudí bez ohľadu na to, či ide o akciu v interiéri alebo exteriéri

Športové zväzy na Slovensku už vedia, na čom sú v súvislosti s uskutočnením zápasov v ligových súťažiach po schválení nových opatrení v boji s koronavírusom. Ak ich dokážu splniť, nebudú musieť úplne prerušiť súťaže. „Je to pozitívna správa. Z hľadiska organizácie hádzanárskych zápasov dokážeme splniť podmienky, takže ligové stretnutia sa na Slovensku môžu hrať ďalej. Pevne veríme, že bude pokračovať i spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárok MOL liga,“ poznamenal generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ivan Sabovík.

Ústredný krízový štáb upravil podmienky pre konanie hromadných podujatí. Po novom sa od 1. októbra 2020 môžu konať všetky bez rozdielu zamerania (kultúra, šport, bohoslužby,…), avšak za predpokladu, že na podujatí bez ohľadu, či ide o akciu v exteriéri alebo interiéri, môže byť bez rozdielu maximálne 50 osôb.

Dôležitou informáciou je aj to, že podujatia sa môžu uskutočniť aj v prípade, ak počet aktérov prekročí stanovenú päťdesiatku, ale potom musia byť úplne bez divákov v hľadisku či na tribúnach. „S účinnosťou od 1. októbra 2020 do odvolania sa podľa § 48 ods. 4 písm. d) zákona č. 355/2007 Z. z. všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 50 osôb . V prípade, že počet osôb na kultúrnych alebo športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora (účinkujúci, športovci, organizačný tím a pod.) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti obecenstva,“ uvádza sa v pokynoch Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré má k dispozícii aj Slovenský zväz hádzanej. Pre hádzanárov je dobrá správa, lebo za týchto okolností bude môcť pokračovať ligové dianie.

Výnimku z týchto zákazov majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie, na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín. Uvedené hromadné podujatia musia byť ohlásené na miestne príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, pričom je potrebné uviesť presný čas a miesto jeho konania. Za dodržania týchto podmienok je na uvedenom podujatí možné podávať pokrmy alebo nápoje.

V súvislosti s aktuálnymi dianím sa v stredu uskutočnilo aj rokovanie zástupcov športových zväzov s predstaviteľmi Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) i vlády.

30_09_2020_opatrenie_prevadzky_a_HP

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022