Načítavanie údajov ...

Lipták sa na lavičku Hlohovca nevracia nastálo

Martin Lipták (tréner hádzanárov Sporty Hlohovec): „Dohodli sme sa s vedením Sporty, že dokončím sezónu a potom sa uvidí“

Martin Lipták povedie hádzanárov HC Sporta Hlohovec zatiaľ do konca aktuálnej sezóny. Bývalý reprezentačný kouč sa vráti na lavičku tímu, s ktorým v minulosti dosiahol viaceré úspechy vrátane štyroch vicemajstrovských titulov či postupu do skupinovej fázy Pohára EHF, neočakávane. Po minulej sezóne si dal trénerskú pauzu, ktorú využil na vyriešenie zdravotných problémov – v novembri absolvoval operáciu bedrového kĺbu. Práve zdravotné problémy jeho nástupcu Štefana Kelemena prispeli k tomu, že sa Lipták vráti ku koučovaniu.

„Nevraciam sa k hlohovským mužom nastálo. Dohodli sme sa s vedením Sporty, že dokončím sezónu a potom sa uvidí. Števo Kelemen mal zdravotné problémy a riešili sme to Martinom Múdrym, takže chcem pomôcť, aby sme to nemuseli stále lepiť a hľadať provizórne riešenia,“ vysvetlil 54-ročný Košičan v rozhovore pre klubový web Sporty, kde pokračuje aj ako športový riaditeľ.

Lipták zároveň prezradil, že absenciu zraneného pivota Tomáš Mažára vyrieši Gabriel Papp a namiesto Dušana Aniča, ktorý si vybavuje v Srbsku osobné záležitosti, príde do Hlohovca na hosťovanie z Cífera ľavé krídlo Michal Jankovič.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022