Načítavanie údajov ...

Litva odmietla, Slováci v kvalifikáci MS 2021 na turnaj do Luxemburska

Je to definitívne. Slovenskí hádzanárski priaznivci neuvidia reprezentantov SR v I. fáze európskej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte v domácom prostredí. Nebude sa v nej hrať spôsobom doma – vonku, ale uskutoční sa len jeden turnaj, z ktorého vzíde jediný postupujúci do II. fázy. Turnaj 1. kvalifikačnej skupiny za účasti tímov Slovenska, Litvy, Faerských ostrovov sa uskutoční na luxemburskej pôde.

Na základe žrebu získali ako prví v poradí právo byť jeho hostiteľmi Litovčania, tí však túto možnosť odmietli, čo oznámili v úvode tohto týždňa. Ako druhí nasledovali Luxemburčania, ktorí akceptovali podmienky – vrátane uhradenia pobytových nákladov jednotlivým účastníkom skupiny – a usporiadajú ho v druhom januárovom týždni 10. – 12. 1. 2020. Slovensko by dostalo šancu na organizáciu kvalifikácie až ako posledné, keďže prednosť mali aj Faerské ostrovy. K tomu však neprišlo.

V troch zo štyroch skupín sa bude hrať turnajovým spôsobom. Turnaje by sa mali uskutočniť v Luxembursku (1. skupina), Taliansku (3. skupina) a Turecku (4. skupina). Kvalifikačné turnaje sa môžu hrať 25. – 27. októbra 2019, 3. – 5. januára alebo 10. – 12. januára 2020. Tímy v 2. skupine Izrael, Grécko, Fínsko a Cyprus absolvujú kvalifikáciu systémom zápasov doma – vonku, prvé stretnutia sú na programe 23. októbra.

Zverenci trénera Petra Kukučku budú mať najvážnejšieho konkurenta v boji o postup Litovčanov, ale nie tak dávno boli nad ich sily v Luxemburgu aj domáci hádzanárski reprezentanti. Majstrovstvá sveta v Egypte sa uskutočnia v januári 2021. Miestenku si už zaistili Dánsko vďaka triumfu na predchádzajúcej edícii šampionátu v roku 2019.

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022