Načítavanie údajov ...

LM muži: Barcelonský obhajca v skupine s finalistom i semifinalistom

Barcelonský obhajca triumfu v Lige majstrov v hádzanej bude mať náročných protivníkov v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov 2022/2023. Rekordný desaťnásobný šampión Ligy majstrov sa v jubilejnej 30. edícii súťaže, ktorú vyžrebovali v piatok vo Viedni, ocitol v B-skupine spolu s tímami Pick Szeged (Maď.), RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.), Lomža Industria Kielce (Poľ.), THW Kiel (Nem.), HBC Nantes (Fr.), Elverum Haandball (Nór.), Aalborg Haandbold (Dán.). S Kielcami sa Katalánci nedávno stretli vo finále Final 4 a cez Kiel prešli v semifinále. Kým „béčko“ pozostáva z družstiev s dovedna 16 titulmi v LM z doterajších 29 sezón (10x Barca, 4x Kiel, 1x Kielce, 1x Celje), v A-skupine je len jeden taký tím – SC Magdeburg s triumfom v roku 2002.

Prezident Európskej hádzanárskej federácie (EHF) Michael Wiederer a športový šéf EHF Markus Glaser sa postarali o to, že súpermi Magdeburgu budú Paríž Saint-Germain Handball (Fr.), GOG (Dán.), FC Porto (Portug.), CS Dinamo Bukurešť (Rum.), Telekom Veszprém HC (Maď.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), HC PPD Záhreb (Chorv.).

Medzi už 16 účastníkmi nového formátu LM nefiguruje najúspešnejší slovenský klub ostatných rokov Tatran Prešov, ktorý sa predstaví v Európskej lige, hoci chcel štartovať v hierarchii ešte nižšom Európskom pohári.

Zápasy prvého kola skupinovej fázy LM mužov sa budú hrať 14. septembra. Hrací systém je rovnaký ako v predchádzajúcich dvoch edíciách, hracie dni budú naďalej streda a štvrtok.

Po vyvrcholení diania v skupinách sa pokračuje súbojmi play-off (pre tímy na 3. – 6. miestach v základnej fáze) a následne štvrťfinále (účasť v ňom majú priamo zaistenú prvé dve družstvá z oboch skupín), po ktorom budú známi štyri účastníci prestížneho turnaja Final 4 v kolínskej LANXESS aréne (17. – 18. 6. 2023).

Vyžrebované zloženie skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2022/2023:
A-skupina: Paríž Saint-Germain Handball (Fr.), SC Magdeburg (Nem.), GOG (Dán.), FC Porto (Portug.), CS Dinamo Bukurešť (Rum.), Telekom Veszprém HC (Maď.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), HC PPD Záhreb (Chorv.)
B-skupina: Pick Szeged (Maď.), Barca (Šp.), RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.), Lomža Industria Kielce (Poľ.), THW Kiel (Nem.), HBC Nantes (Fr.), Elverum Haandball (Nór.), Aalborg Haandbold (Dán.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022