Načítavanie údajov ...

LM ženy: Most v skupine s obhajcom Vipers Kristiansand

Jubilejná 30. sezóna hádzanárskej Ligy majstrov žien má už vyžrebovanú skupinovú fázu. Šestnásť účastníkov počas piatkového žrebu rozdelili do dvoch osemčlenných základných skupín. V najprestížnejšej európskej pohárovej klubovej súťaži bude účinkovať aj český šampión DHK Baník Most, ktorý sa dostal do základnej A-skupiny, kde mu bude robiť spoločnosť aj úradujúci víťaz Vipers Kristiansand z Nórska. Maďarské klub a zároveň najväčší favorit na celkový triumf Györi Audi ETO KC vyžrebovali do B-skupiny. Slovenský šampión MŠK Iuventa Michalovce bude hrať v Európskom pohári.

LM 2022/2023 sa začne zápasmi 1. kola 10. – 11. septembra 2022, pričom všetky zápasy sa budú hrať opäť počas víkendov – v sobotu, resp. nedeľu. Prvých šesť tímov postúpi do vyraďovacej časti. Po skupinovej fáze bude nasledovať play-off (pre tímy na 3. – 6. miestach v skupinách) a štvrťfinále (už aj s kvartetom priamo postupujúcich tímov z 1. a 2. pozícií v skupinách), ktoré určí štyroch účastníkov prestížneho turnaja Final 4 v Budapešti (3. – 4. júna 2023).

Vyžrebované zloženie skupinovej fázy Ligy majstrov žien 2022/2023:
A-skupina: Odense Haandbold (Dán.), Vipers Kristiansand (Nór.), Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), SG BBM Bietigheim (Nem.), Brest Bretagne Handball (Fr.), FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.), DHK Baník Most (ČR), CSM Bukurešť (Rum.)
B-skupina: Györi Audi ETO KC (Maď.), Metz Handball (Fr.), CS Rapid Bukurešť (Rum.), WHC Budučnost BEMAX (Č. Hora), Storhamar Handbaall Elite (Nór.), Team Esbjerg (Dán.), Kastamonu Belediye GSK (Tur.), HC Lokomotiva Záhreb (Chor.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022